Ünlü işadamı Ferit Şahenk'i restorana almadılar!

Ünlü işadamı Ferit Şahenk'i restorana almadılar!
Ünlü işadamı Ferit Şahenk'i restorana almadılar!
Son zamanlarda yeme-içme sektörüne yatırımları ile öne çıkan Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, bu kez istediğini gerçekleştiremedi. Şahenk, Sirkeci'nin meşhur restoranlarından olan ve ancak en erken 3 ay sonrasına rezervasyon yaptırılabilen Can Oba Restoran'a ortak olmak istedi. Ancak restoranın sahibi bu teklifi düşünmeden reddetti.

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk yeme-içme sektöründe bir adım daha attı ama bu kez olumlu yanıt alamadı.

Sirkeci'deki Can Oba Restoranı son yılların en gözde mekanlarından... İçeride sadece beş masası var. Hava şartları müsait olduğunda dışarıya da dört-beş masa atabiliyor. Böylece maksimum kabul edebildiği müşteri sayısı 20'yi buluyor.

Can Oba Restoran, girişimcisi ve şef aşçısı Can Oba'nın adını taşıyor. 45 yaşındaki girişimci uzun yıllar yurtdışında yaşamış. Almanya ve Latin Amerika'da ünlü restoranlarda aşçı olarak çalışmış, iki buçuk yıl önce İstanbul 'a dönen Can Oba, daha önce 'ıslama köftecisi' olan mekanı alıp kendi özgün yorumuyla yaptığı yemekleri 'damak lezzeti gelişkin' müşterilere sunmaya başlamış. Ünü o kadar yayılmış ki, bugün aradığınızda üç ay sonrasına rezervasyon kabul ediyor.

Can Oba'nın gördüğü ilgi bu alanın en büyük yatırımcılarından Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in de ilgisini çekmiş. Şahenk mekana ortak olmak istemiş ama olumlu yanıt alamamış. Bu konu ile ilgili aradığımız Can Oba "O konuya girmek istemiyorum" demekle yetiniyor. Peki üç ay sonrasına rezervasyon yapılan mekanı girişimcisi büyütmek istemiyor mu? Can Oba, kirası uygun olan yeni bir yer baktıklarını söylüyor. ( Para Dergisi)

bigPara.com