Unuttuğu sigorta para kazandırdı

Unuttuğu sigorta para kazandırdı
Unuttuğu sigorta para kazandırdı
Anadolu Hayat Emeklilik, 15 yıl önce satın aldığı ve ilk üç yıl prim ödedikten sonra da poliçesini unutan sigortalısına toplam 21 bin liralık birikim sağladı.

Anadolu Hayat Emeklilik, 15 yıl önce hayat sigortası yaptıran, sadece 218 TL prim ödeyen ve sonra da poliçesini unutan sigortalısına 21 bin TL ödeme yaptı.
Bursa’da otomobil ticaretiyle uğraşan Aydın Çoközler, 1995 yılında Anadolu Hayat Emeklilik’ten ölüm ve maluliyet teminatını içeren iki poliçe satın aldı. Asgari ödeme süresi olan ilk üç yıl poliçesine 109 ve toplamda da 218 lira prim ödeyen Aydın Çoközler, 1998 yılının ekim ayında prim ödemelerini durdurdu.
Anadolu Hayat Emeklilik, birçok defalar sigortalısına prim ödemediğini hatırlatmasına rağmen karşılık alamayınca bir yıl sonra poliçeyi prim ödemesiz hale getirdi. Sigorta durduruldu ancak sigortalının ödediği 218 liralık prim Anadolu Hayat Emeklilik’te değerlendirilmeye devam edildi.
Poliçe süresi ise 9 Ekim 2010 tarihinde dolan Aydın Çoközler’e sigortaları hakkında bilgi verildi ve birinci yıl 18 TL, ikinci yıl 32,40 TL ve üçüncü yıl 58,80 TL ödeyen sigortalıya, poliçesi başına ödediği toplam 109,20 TL karşılığında yine poliçe başına 10 bin 343 lira değerlendirilmiş birikimi Anadolu Hayat Emeklilik tarafından ödendi.
Aydın Çoközler, geçen hafta 21 bin TL’lik çekini Anadolu Hayat Emeklilik Marmara Bölge Müdürü Ömer Madencioğlu’ndan aldı. Aydın Çoközler, 21 bin TL’lik birikimini alırken, “Ben bile o dönem ödediğim paranın peşini bırakmıştım. Bu kadar küçük paraların bu rakamlara çıkmasına şaşırdım. Ödemediğim yıllar için hayıflanıyorum. Keşke ödemelerime düzenli olarak devam etseydim” dedi.

Bugünden adım atmak önemli
Anadolu Hayat Emeklilik yetkilileri ise, geçmiş yıllarda bir kısım sigortalıların çeşitli nedenlerle ödemelerini durdurduklarını, hatta kimilerinin poliçelerinin takibini zaman içinde unuttuklarını belirterek, “Kaybettikleri zamanı telafi etmek isteyen birçok sigortalımız bugün yine müşterimiz olmaya devam etmekte ve bu defa düzenli ödemeler yapmaktadırlar. Sigortalılarımız ve katılımcılarımızın yılda en az bir defa bizimle iletişime geçmesi, ödemeleri hakkında bilgi alması, ödeme tutarlarının düzeni ve tasarruf kabiliyetleri hakkında değerlendirmede bulunmaları açısından büyük önem taşıyor. Sonuç olarak emekliliğimizde oluşacak gelir kaybının önlenebilmesi bugünden atılacak adımlarla mümkün” dediler.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Anadolu

  ,

  hayat