Usain Bolt'u koşmadan geçmek için!

Usain Bolt'u koşmadan geçmek için!
Usain Bolt'u koşmadan geçmek için!
Londra 2012 Olimpiyatları başlamadan oyunu raflara çıktı. 'London 2012' altı farklı branşta toplam 31 oyun ile şimdiden 80 bin adet kopya satmayı başardı.
Haber: CAN MUMAY / Arşivi

Londra 2012 Olimpiyat oyunları türlü aksaklıklar içinde başlamaya gün sayarken, oyunu raflardaki yerini aldı. Sega’nın yapımcılığı ve dağıtımcılığını üstlendiği ‘London 2012’ 6 farklı branşta toplam 31 oyun ile olimpiyatları evlerin salonuna getiriyor. Bu yaz elinizdeki pad ile 100 metreyi 9.57’nin altında yani ünlü atlet Bolt’tan da hızlı koşmanız mümkün!
Sega 10 yılı aşkın süredir sürdürdüğü olimpiyat oyunu yapma geleneğini bu sene de bozmadı. Ortalamanın üstündeki grafikleri ve yarattığı güzel olimpiyat ambiansı ile London 2012, 80 bin adet kopya satmayı başardı. Londra 2012’den 1 ay önce, 26 Haziran’da raflardaki yerini alan oyunda, 36 ayrı ülkeden sporcular bulunuyor. Bu kadar çok ülke seçeneği olması ne yazık ki, çok sevindirici bir mevzu değil. Çünkü Jamaika’yı aldığınızda Usain Bolt, Rusya’yı seçtiğinizde Yelena Isınbayeva veya Amerika’yı seçtiğiniz de Asafa Powell ile mücadele edemiyorsunuz, bu atletler oyunda yok. 

Olimpiyat simülasyonu 
Oyunda London 2012’nin ara yüzleri şık bir şekilde mat tonlar seçilerek hazırlanmış. Atletizm pistlerinden cirit kafeslerine kadar pek çok detay iyi işlenmiş. Londra Olimpiyat Stadı’nın çizimi ise son derece başarılı. Okçuluk, yüzme gibi branşlarda gidilecek salonların mimarisine de oldukça özen gösterilmiş. Seyirciler spor oyunlarının kaderi olduğuna inanılan bir şekilde donuklar ve ambiyansa pek katılmıyorlar, fakat izleyicilerin tezahüratı oyuncuyu zaman zaman havaya sokabiliyor.
London 2012’de aslında tam olarak bir atlet kontrol edilemiyor. Sadece atletler hamle yapacakları zaman oyun sizden belli tuşlara istenen zaman aralığında basmanızı istiyor. Bu durum zaman içerisinde oyuncuya tekrara düştüğü hissini yaşatabiliyor. Belli zaman aralığında belli tuşlara basma konsepti, oynamak isteyenlere heyecan yaşatıyor ama çekirdek oyuncular bu yüzden kısa sürede oyundan sıkılabilirler.

bigPara.com