Uyum Gıda hisseleri borsada işlem görmeye başladı

Uyum Gıda hisseleri borsada işlem görmeye başladı
Uyum Gıda hisseleri borsada işlem görmeye başladı
Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin halka arz edilen 6 milyon lira nominal değerli B grubu hamiline yazılı hisse senetleri İMKB Ulusal Pazar'da işlem görmeye başladı.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ( İMKB ) Yönetim Kurulu'nun aldığı karar uyarınca, Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. sermayesini temsil eden 20 milyon lira nominal değerli hisse senetleri Borsa kotuna alınmış ve halka arz edilen 6 milyon nominal değerli B grubu hamiline yazılı hisse senetlerinin 1 lira nominal değerli beher hisse için 8,75 lira baz fiyat ve “UYUM” koduyla bugünden itibaren Ulusal Pazar'da işlem görmeye başlamasına karar verilmişti. 

Şirket hisse senetleri için belirlenen maksimum lot miktarı 5 bin adet olarak uygulanıyor. Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senetlerinin Borsada işlem görmeye başlayacağı ilk gün olması nedeniyle İMKB İşlem Salonu'nda bir tören düzenlendi. Uyum Gıda hisseleri 1. Seans boyunca 8,00-8,50 lira fiyat aralığında işlem gördü. (AA)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Borsa

  ,

  İMKB

  ,

  İstanbul