Uzan ifade verdi

Genç Parti lideri Cem Uzan 35 sanıkla birlikte 'çete kurmak, dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik, rüşvet' suçundan 42 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada ifade verdi.

İSTANBUL - Genç Parti lideri Cem Uzan 35 sanıkla birlikte 'çete kurmak, dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik, rüşvet' suçundan 42 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada ifade verdi.
Uzan, ifadesinde Şişli Cumhuriyet Savcısı Mecit Ceylan'ı eleştirdi.
İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada bir klasör sunan Uzan, sözlü açıklamalarda da bulundu. Ceylan'ın BDDK'nın talebi doğrultusunda hareket ettiğini iddia eden Uzan, savcının kendisini tutuklamak amacıyla görev alanındaki sınırların dışına çıktığını öne sürdü. 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki İmarbank ana davasının sanığı yapılmaya çalışıldığını iddia eden Uzan, savcının savunma hakkını da engellediğini söyledi. Uzan dava dosyasındaki telefon konuşmalarının da usule aykırı dinlendiğini savundu.
Duruşmada tanıklık yapan Rumeli Holding çalışanlarından bazıları hisse devri için kendilerinden belge ve imza istendiğini, psikolojik baskı altında imzaladıklarını söyledi. Duruşma ertelenirken, adliyeden çıkan Cem
Uzan, "Türkiye'de ilk kez iki ve beş yaşındaki çocuklar yargılanacak. Cuma günü Bölge İdari Mahkemesi'ne hepinizi bekliyoruz" diye konuştu. Uzan askerliği ile ilgili bir soruya da "1986'da iki ay yaptım" yanıtını verdi.