Uzan'a 2 yıl hapis istemi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Foru (TMSF) tarafından el konulan Pamukova'daki çiftliğine 13 Kasım 2004'te gece yarısı baskın yaptığı öne sürülen Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan ve...

ADAPAZARI - Tasarruf Mevduatı Sigorta Foru (TMSF) tarafından el konulan Pamukova'daki çiftliğine 13 Kasım 2004'te gece yarısı baskın yaptığı öne sürülen Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan ve 21 adamı ile çiftliğin güvenliğinden sorumlu TMSF elemanı Adem Memişoğlu hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Pamukova Cumhuriyet Savcısı İlkay Günter, Uzan ve 21 adamı hakkında 'Hürriyeti tahdit ve hakkı olmayan mala tecavüz' suçundan dava açılmasını istedi. İddianamede sanıkları çiftliğe Memişoğlu'nun aldığı belirtildi. Pamukova Asliye Ceza Mahkemesi'nin bu davaya mayıs ayı içinde başlayacağı belirtildi.
Adabank zararda
Bu arada faaliyetlerini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) gözetimi ve denetiminde sürdüren, Uzan Grubu'nun bankası Adabank, enflasyona göre düzeltilmiş mali tablolara göre 2004'te 43 trilyon 670 milyar lira zarar etti. Bankanın zararı 2003 yılına göre yüzde 77.5 oranında arttı. Adabank 2003 yılını 24 trilyon 603 milyar lira zararla kapatmıştı.