Uzan'a hastalık tahliyesi yok

İmar Bankası davasında Kemal, Yavuz ve Hakan Uzan'ın da aralarında bulunduğu 24 sanıkla birlikte yargılanan Bahattin Uzan, özel hastanede prostat ameliyatı olabilmek için tahliyesini istedi.

İSTANBUL - İmar Bankası davasında Kemal, Yavuz ve Hakan Uzan'ın da aralarında bulunduğu 24 sanıkla birlikte yargılanan Bahattin Uzan, özel hastanede prostat ameliyatı olabilmek için tahliyesini istedi. İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada söz alan Uzan, prostatının portakal büyüklüğüne ulaştığını, bu nedenle salgıların kritik seviyelere geldiğini söyledi.
Acil olarak ameliyat edilmesi gerektiğini, cezaevinden ancak devlet hastanelerine sevk yapılabildiğini anlatan Uzan, devlet hastanelerinde iyileşme süresinin uzun olduğunu savundu. Türkiye'deki bazı özel hastanelerde 'Greenlight' denilen yöntemle büyüyen prostatın tedavi edilebildiğini belirten Uzan, bu yöntemle ameliyat olmak istediğini söyledi. Uzan, "Ne bankacıyım, ne de bilgisayarcı. Bana emanet edilen bir para da olmadı" dedi. Tutuklu sanık Sadık Karagöz'ün avukatı İsmail Hakkı Karaca da müvekkilinin aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını ve dördüncü evrede akciğer kanseri teşhisi konulduğunu söyledi ve tehliye istedi. Mahkeme heyeti ise tahliye taleplerini reddetti.