Uzan'ın medyası satışa çıkıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzanlara ait olan ve aralarında Star gazetesi, Star televizyonu, Kral TV, Kral FM, Süper FM'in de bulunduğu medya kuruluşları için satış ilanı verdi.

İSTANBUL- Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzanlara ait olan ve aralarında Star gazetesi, Star televizyonu, Kral TV, Kral FM, Süper FM'in de bulunduğu medya kuruluşları için satış ilanı verdi.
Resmi Gazetede yayımlanan satış ilanlarında bu medya kuruluşlarının 'kapalı zarf ve açık artırma usulü' ile satılacağı duyuruldu. İlanlarda Star TV Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün muhammen bedeli 155 milyon dolar, Kral TV Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün muhammen bedeli 45 milyon dolar olarak belirlendi.
TMSF yetkilileri şirketlerin 10 adet 'ticari iktisadi bütünlük' paketi halinde satılacağını belirtti. Buna göre Star ve Kral TV'nin dahil olduğu ticari ve iktisadi bütünlük dışında; Kral FM'in muhammen bedeli 9 milyon dolar, Süper FM'in 18.5 milyon dolar, Star gazetesinin 19.5 milyon dolar olarak belirlendi. İhale tarihleri, Star TV 5 Eylül, Star gazetesi 15 Eylül, Kral TV 9 Eylül, Kral FM 12 Eylül, Süper FM 31 Ağustos olarak belirlendi.
İhale ilanlarında, Metro FM, Joy FM, Joy Türk FM, Rock FM, Radyo Alaturka için de duyuru yapıldı.
Şartname TMSF'de
İhaleye katılacakların radyo ve televizyon yayıncılığı, haberleşme, eğitim, kültür ve sanat amacıyla Türk Ticaret Kanunu'na göre kurulmuş olması gerekiyor.
Katılımcılar ihale şartnamesini, TMSF'nin Esentepe'deki merkezinden alabilecek. Ayrıca 'Star TV' ile ilgili Tanıtım Kitapçığı, kâğıt ve elektronik ortamlarda hazırlanan bilgileri içeren Bilgi Odası'ndan da yararlanılacak. Bunun için gizlilik taahhütnamesi imzalanacak. İhale, kapalı zarf ve açık artırma usulüyle gerçekleştirilecek. Katılımcı sayısının dört ve dörtten az olması halinde eleme yapılmadan bir tur kapalı zarf ile teklif alınacak. İhaleye, en yüksek teklif üzerinden açık artırma ile devam edilecek. Teklif, muhammen bedelin altında kalırsa ikinci bir açık artırma yapılacak.