Uzan'ın TV'leri için 912 bin YTL

Doğan Yayın Holding, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) satışa çıkardığı Uzan Grubu'nun yayında bulunan dört televizyonunun kablolu ve uydu yayın lisanslarını 912 bin YTL'ye satın aldı.

İSTANBUL - Doğan Yayın Holding, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) satışa çıkardığı Uzan Grubu'nun yayında bulunan dört televizyonunun kablolu ve uydu yayın lisanslarını 912 bin YTL'ye satın aldı. Uzan Grubu'ndan haczedilen 6 adet televizyon ve 3 adet radyoya ilişkin kablolu ve uydu yayın lisansı ile marka başvuruları, Esentepe'deki Fon Binası'nda toplam 1 milyon 576 bin 400 YTL muhammen bedelle satışa çıkarıldı. İhaleye katılan Doğan Yayın Holding Hukuk Müşaviri Erem Yücel, Sineklasik ve Yeşilçam TV'nin uydu, kablolu yayın lisansı ve markaları için 230 biner YTL, Dizi ve Metro TV'nin uydu ve kablolu yayın lisansı için 226 biner YTL teklif verdi.
Yücel, Doğan Yayın Holding'in daha önce de açıkladığı gibi medya sektöründe büyümeyi hedeflediğini belirtti. Televizyonların kablolu ve uydu yayın haklarına ilişkin ihale sonucu TMSF Fon Kurulu'nun onayına sunulacak. Öte yandan TMSF, 'Abuzer Kadayıf' ve 'Rus Gelin' filmlerinin televizyon gösterim ve çoğaltma haklarını pazarlık usulüyle Zero Film Limited Şirketine sattı. TMSF'den yapılan açıklamaya göre, Metin Akpınar'ın oynadığı Abuzer Kadayıf 60 bin YTL'ye, Rus Gelin filmi ise 90 bin YTL'ye satıldı.