Uzanlara bir gıyabi tutuklama daha

Daha önce İmar Bankası soruşturması kapsamında haklarında gıyabi tutuklama kararı çıkarılan Kemal, Yavuz ve Hakan Uzanlar için bir gıyabi tutuklama kararı daha alındı.

İSTANBUL - Daha önce İmar Bankası soruşturması kapsamında haklarında gıyabi tutuklama kararı çıkarılan Kemal, Yavuz ve Hakan Uzanlar için bir gıyabi tutuklama kararı daha alındı. Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca sürdürülen bir soruşturma kapsamında, Kemal, Yavuz ve Hakan Uzan'ın yanı sıra altı kişi hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı. İmar Bankası'na ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında aranmalarına rağmen bir türlü bulunamayan ve bazılarının yurtdışında olduğu belirlenen Kemal, Yavuz ve Hakan Uzan'ın da aralarında bulunduğu dokuz kişiye dönük suçlamaların 'cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak', 'kamu kurumunu dolandırmak' ve 'sahte evrak düzenlemek' olduğu belirtildi.
Aynı soruşturma kapsamında geçtiğimiz ay gözaltına alınan Cem Uzan, Şişli Nöbetçi 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nce serbest bırakılmıştı. Kemal, Yavuz ve Hakan Uzan hakkında İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen İmar Bankası ana davası kapsamında da gıyabi tutuklama kararı bulunuyor.