Uzanların çiftliği Milli Eğitim'in

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nca (TMSF) el konulan Sakarya'nın Pamukova ilçesindeki Uzan ailesinin eski çiftliği, Çevre ve Orman Bakanlığı'na devredildi.

ADAPAZARI - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nca (TMSF) el konulan Sakarya'nın Pamukova ilçesindeki Uzan ailesinin eski çiftliği, Çevre ve Orman Bakanlığı'na devredildi. Çiftliğinin devir işlemi, Sakarya Orman Bölge Müdürü Hasan Yıldız ile TMSF Satış Komisyonu Sorumlusu Fethi Çalık arasında gerçekleştirildi.
Basına kapalı yapılan imza protokolünün ardından soruları yanıtlayan Çalık, çiftliğin de içinde bulunduğu 5.5 hektarlık alanın artık Çevre ve Orman Bakanlığı'nın tasarrufunda olduğunu söyledi. Çiftliğin içinde bulunduğu alanın orman arazisi olduğunu ve yasal olmayan yollardan yapıldığını tespit ettiklerini kaydeden Çalık, "Yapıların içleri tamamen boşaltıldı. Tüm menkul mallar paraya çevrildi. Yaklaşık olarak 1 milyon YTL gelir elde edildi. Çiftlikteki tüm TMSF personelini bölgeden çekiyoruz. Burada sadece bir traktör ile at kaldı" dedi. Sakarya Orman Bölge Müdürü Yıldız ise çiftliğin pazar günü Milli Eğitim Bakanlığı'na devredileceğini söyledi.