Uzanların filmleri satışta

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Kemal Uzan'dan haczettiği Ahmet Afif Paşa Yalısı'ndan çıkarılan tabloların ağırlıklı olduğu bir kısım eşyayı açık artırma yöntemiyle satışa sunacak.

İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Kemal Uzan'dan haczettiği Ahmet Afif Paşa Yalısı'ndan çıkarılan tabloların ağırlıklı olduğu bir kısım eşyayı açık artırma yöntemiyle satışa sunacak. İhale 30 Nisan'da Antik A.Ş.'de gerçekleşecek. Eşyalar arasında, 'GodFather' (Baba) filmi setine ait olanlar da bulunuyor. TMSF'den yapılan açıklamaya göre satış listesinde bulunan 129 kalem eşyanın toplam muhammen bedeli 425 bin 595 YTL olarak belirlendi. Satılacak eşyalar arasında tablolar, çeşitli antikalar, heykeller ve ipek halılar bulunuyor. Eşyalar arasında bulunan Varnia Zarzecki'nin 'Boğaziçi'nde Piknik' isimli eserine 100 bin YTL muhammen bedel biçildi.
TMSF tarafından satılacak tablolar arasında İbrahim Çallı, Kenan Evren, Halil Paşa ve İbrahim Safi gibi ressamların imzalarını taşıyan eserler bulunuyor. İhalede ayrıca altın kakma tabancalar, Osmanlı piştovlar, hançer, 'Baba' ve 'Rüzgâr Gibi Geçti' ile 'Casablanca' film setleri gibi ilgi çekici eşyalar için de alıcı aranacak. TMSF, Setur Kalamış Marina'daki Barracuda2 isimli motoryatı 525 bin YTL muhammen bedelle satmak üzere de ihale açtı. İhale 6 Mayıs'ta yapılacak.