'Vatandaşı duvara az tırmandırın'

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Gelir İdaresi'nin çalışmalarıyla Türkiye'nin göz bebeği olacağını söyledi. Gelir İdaresi Müdür ve Müdür Yardımcıları Derneği'nin (GİMDER) iftar yemeğine...

ANKARA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Gelir İdaresi'nin çalışmalarıyla Türkiye'nin göz bebeği olacağını söyledi. Gelir İdaresi Müdür ve Müdür Yardımcıları Derneği'nin (GİMDER) iftar yemeğine Gelir İdaresi Başkanvekili Osman Arıoğlu ve üst düzey bürokratlar katıldı. Kemal Unakıtan, bütçe nedeniyle gece geç saatlere dek çalıştıklarını ifade ederek, maliyecileri 'çilekeş insanlar' olarak niteledi. Unakıtan, "Biz hem devleti koruyacağız hem de vatandaşı. Bazen vatandaşı duvara tırmandırmak gibi şeyler yapıyorsunuz 'ki onları daha az yapın."
GİMDER Genel Başkanı Hafize Şahiner, Maliye Bakanı Unakıtan ile eşi Ahsen Unakıtan'a dernek adına birer boş sandık hediye etti. Bakan Unakıtan Gelir İdaresi personelinin boş sandık vermekle "İçini doldurun" mesajı verdiğini belirtti. Ahsen Unakıtan gazetecilerin soruları üzerine, Orhan Pamuk'un Nobel Ödülü'nün Türkiye için fevkalade onur verici olduğunu, bütün kitaplarını okudum. Zaten, bir gazeteci arkadaş 'şunu söyledi, bunu söyledi' dedi. Fikir özgürlüğü var, dileyen dilediğini söyler" diye konuştu.