Vehbi Koç Vakfı'ndan Kocaeli'ne okul

Vehbi Koç Vakfı'nca Kocaeli'nde yaptırılacak Ford Otosan İlköğretim Okulu'nun protokolü Vali Erdal Ata ile Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç arasında imzalandı.

KOCAELİ- Vehbi Koç Vakfı'nca Kocaeli'nde yaptırılacak Ford Otosan İlköğretim Okulu'nun protokolü Vali Erdal Ata ile Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç arasında imzalandı.
Mustafa Koç, Kocaeli'ne bir ilköğretim okulu daha kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını, ilin ekonomik kalkınmasına verdikleri desteğin yanında sosyal sorumluluk projelerine de katkıda bulunduklarını belirtti. Kocaeli'ne en büyük desteklerinin sembol olarak Ford Otosan Fabrikası olduğunu ifade eden Koç, "Bizim için bir gurur abidesi olan yatırım, yalnızca ülkemizin değil Ford Motor Company'nin de en kârlı işletmelerinden birisi haline gelmiştir" diye konuştu.
Eğitim sorununun üzerine ciddi ve kararlı şekilde eğildiklerini kaydeden Koç, şunları söyledi: Bugüne kadar eğitim seferberliği kapsamında ülkemizin dört bir yanında pek çok okul yaptık."