Vekil odaları silbaştan

Vekil odaları silbaştan
Vekil odaları silbaştan

Milletvekillerinin çalışma ofisi ihalesinde mobilyaların teknik özellikleri de sayıldı

Milletvekillerinin yeni binasında odalar da yenileniyor. İhale açıldı, 16 Temmuz'a kadar teklifler alınacak, 120 güne de teslim edilecek
Haber: NEŞE KARANFİL / Arşivi

Milletvekilleri için yeni yapılan binanın döşemesi de baştan sona yenilecek. Yeni binada milletvekilleri, sekreteri ve danışmanları için yeni koltuklar, masalar alınacak. Bunun için Devlet Malzeme Ofisi bir ihale açtı. 16 Temmuz tarihine kadar teklifler verilebilecek. 14 kalem büro malzemesi alınacak. Sekreter için duvar lambri kaplama, sekreter ve danışman için dolap, milletvekili için çalışma masası, etajer, sehpa, üçlü misafir koltuğu, milletvekili odası için misafir koltuğu gibi eşyalar alınacak.

TBMM İşletme ve Yapım Başkanlığı milletvekilleri TBMM’de yeni yapılan hizmet binasının büro mobilyalarının alımı için ihale açtı. 2 Temmuz tarihinde açılan ihaleye 16 Temmuz tarihine kadar teklif verilebilecek. Yeni milletvekili çalışma ofisleri için alınacak ofis mobilyaları iki bölüm halinde belirlendi. İlki vekilin kendisi için, ikincisi de milletvekili odasının dışında yer alan kısımda oturan sekreter ve danışmanı için. Sekreter ile danışmanlar için duvara lambri kaplama, dolap, sehpa, masa, printer masası, duvara dolap ünitesi gibi mobilyalar alınacak. Sekreter ve danışman için 1.410 dolap, sekreter için 470 dolap, 475 sehpa, sekreter ve danışmanlar için 1.425 masa alımı gerçekleştirilecek. Milletvekiline de çalışma masası, etajer, sehpa, misafir koltuğu ve üçlü misafir koltuğu yaptırılacak. Misafir koltuğundan 950, üçlü misafir koltuğundan 475, sehpadan da 950 adet alınacak.

Örnek oda hazırlanacak
Milletvekillerinin çalışma ofisi için ihaleye çıkılacak mobilyaların teknik özellikleri ‘teknik şartnamede’ tek tek sayıldı. Örneğin milletvekili etajerinde 4 adet çekmece olacak. Bilgisayar kasası yerleştirmek için bölme ve uygun havalandırma çözümü ile kapaklı bölümler yer alacak.

İhaleye girecek olan firmalar 14 kalemde yer alan ürünlerin tümü için fiyat verecekler. Bir kısmı için verilen fiyatlar kabul edilmeyecek. Sözleşme imzalandıktan sonra yüklenici firma TBMM Yeni Milletvekili Hizmet Binası için örnek oda uygulaması yapacak. Örnek oda yani prototip görüldükten sonra eğer Meclis uygun görürse şartnamede yer alan renk, ölçü gibi özellikler değiştirilebilecek. Üzerinde mutabık kalınan numune oda, işin bitimine kadar saklanacak. İhale kapsamında alınan ürünlerin garantisi 5 yıl olacak. Meclis ayrıca gelen ürünleri teste tabi tutacak. Testler üniversite ya da TÜBİTAK ’a yaptırılabilecek. İşin süresi de sözleşmenin imzalanmasından itibaren montaj dahil 120 gün olacak.

bigPara.com