Vergi dairesi MTV için cumartesi de açık

Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ödemelerinde yığılmanın önüne geçebilmek için, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa'daki vergi daireleri, 29 Temmuz Cumartesi günü de hizmet verecek.

ANKARA - Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ödemelerinde yığılmanın önüne geçebilmek için, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa'daki vergi daireleri, 29 Temmuz Cumartesi günü de hizmet verecek. Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, MTV ikinci taksidi için ödeme süresinin 31 Temmuz Pazartesi günü sona erdiği hatırlatıldı.
Açıklamada, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa il merkezlerindeki MTV tahsiline yetkili vergi dairelerinin, 29 Temmuz Cumartesi günü mesai saati sonuna kadar açık kalacağı belirtildi.
Vatandaşlar MTV'yi bankalara sadece araç plaka bilgileri verilerek vergi dairesine gitmeye gerek kalmadan yatırabilecek. Ödeme yapılabilecek bankalar, Ziraat, Şekerbank, Koçbank, Tekstil Bankası, Vakıflar Bankası, Garanti Bankası, Oyakbank, Anadolubank, Türk Ekonomi Bankası, Tekfenbank, Denizbank, Alternatifbank, Türkiye Halk Bankası, Fortisbank, Akbank ve HSBC Bank.