'Vergi uygulamalarında ayrımcılık olmamalı'

İSTANBUL - Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Piraye Antika, vergi incelemelerinin saydam ve homojen ilkeler çerçevesinde yürütülmesinin, “kurumsal yönetim ve risk sorumluluğu açısından çok titiz olan” YASED üyeleri açısından büyük önem taşıdığını belirterek, bu konudaki uygulamaların haksız veya ayrımcı davranıldığı izlenimine yol açmamasının yatırımcı güveni açısından son derece önemli olduğunu bildirdi.
Antika, dün YASED üyeleri ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in bir araya geldiği toplantıda, YASED bünyesinde uluslararası yatırımcılar açısından önem taşıyan konularda, Türkiye ’de yatırım ortamının iyileştirilmesine katkıda bulunacak nitelikte çalışmalar yürüten çalışma grupları olduğunu anlattı.
Vergi ve Teşvikler Çalışma Grubu’nun üyelerinin en fazla katılım gösterdiği gruplardan biri olduğuna işaret eden Antika, YASED olarak vergi sisteminin, vergi tabanını genişletme ve kayıtdışılığı azaltma vizyonu doğrultusunda geliştirilmesi gerektiği düşüncesinde olduklarını belirtti. (aa)


    ETİKETLER:

    Türkiye

    ,

    İstanbul