Vergi ve SGK borcunda kredi kartına taksit FACİA yaratır

Vergi ve SGK borcunda kredi kartına taksit FACİA yaratır
Vergi ve SGK borcunda kredi kartına taksit FACİA yaratır
Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, "Vergi ve SSK prim borçlarına kredi kartına 12 taksit yapılarak ödeme kolaylığı getirilmesi düşünülüyor, bu büyük bir facianın başlangıç noktası olacaktır" dedi.

Kaya,  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın Kurban Bayramı arifesinde vergi ve SSK prim borçlarıyla ilgili yeni yapılandırma çalışmasını açıklayacağını belirtti.
Borçların kredi kartıyla yapılandırılmasının küçük esnafı sıkıntıya düşüreceğini öne süren Kaya, şunları söyledi: 

“Vergi ve SSK prim borçlarına kredi kartına 12 taksit yapılarak ödeme kolaylığı getirilmesi düşünülüyor, bu büyük bir facianın başlangıç noktası olacaktır. Bu, sosyal facianın başlangıç noktası olacaktır. Çünkü bankalara borçlanarak devlete olan borçlarımızı ödediğimiz taktirde maalesef yarın bankanın icra memurları halimizden anlamayacaktır. Devlet kendi alacağını kurtarmak adına vatandaşları bankalara yönlendirmektedir. 

Burada ciddi şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. Önü alınamaz faciaları göze alarak hükümetin böyle bir karar almasını kabul edecek halde değiliz. Hükümetin burada ciddi olarak düşünmesi gerekiyor. Kredi kartına 12 taksit yaparak kendi alacağını kurtarması sadece fırsatçılıktır.” (aa)

bigPara.com