'Vergi yüzsüzleri'nde lider yine İmar

Tasfiye edilen İmarbank, Ankara ve İstanbul'da 'vergi yüzsüzleri' olarak anılan vergi borçluları listesinde geçen yıl olduğu gibi ağırlığını yine korudu.

İSTANBUL - Tasfiye edilen İmarbank, Ankara ve İstanbul'da 'vergi yüzsüzleri' olarak anılan vergi borçluları listesinde geçen yıl olduğu gibi ağırlığını yine korudu. İstanbul'da İmarbank Bakırköy Şubesi 242.2 milyon YTL ile, Ankara'da Ankara Şubesi 388 milyon YTL ile ilk sırada yer aldı. İstanbul'da ikinci sırada ise kamuoyunun yakından tanıdığı JetPa 184.1 milyon YTL'lik vergi borcuyla yer aldı. Ankara Vergi Dairesi Başkanvekili Murat Şenal, başkentte 125 bin YTL ve üzerinde borcu olan mükellef sayısının 1764 olduğunu söyledi.
İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı verilerine göre, kentin vergi borçluları listesinin ikinci sırasında 184.1 milyon YTL borçla Jetpa Holding yer alırken, üçüncü sırada 150 milyon YTL borçla İmarbank Kadıköy Şubesi, dördüncü sırada 111 milyon YTL ile Şişli Şubesi yer aldı.
Dinç Bilgin listede
İstanbul'da toplam 100 borçlunun bulunduğu listede İmar Bankası'nın 48 şubesi sıralanırken, dokuzuncu sırada Orhan Aslıtürk, 56'ncı sırada Devlet Demir Yolları, 59'uncu sırada Kemal Uzan, 81'inci sırada Fadıl Akgündüz gibi isimler bulunuyor.
Listede ayrıca Dinç Bilgin'e kayıtlı Sabah Yayıncılık, 1 Numara Hearts ve Medya Holding yer alırken, Erol Aksoy'un Cine 5'i, Faruk Süren'in Makina Takım'ı da ilk 100'e girdi.