Vergiler yüzünden Belçika'ya kaçıyor

Vergiler yüzünden Belçika'ya kaçıyor
Vergiler yüzünden Belçika'ya kaçıyor
Ünlü oyuncu Gerard Depardieu ağır vergilerden kaçıyor. Depardieu, Fransa'da Sosyalist hükümetin ağır vergileri nedeniyle Belçika'ya yerleşecek.

Fransa'da Sosyalist hükümetin, zenginlere getirdiği ağır vergiler yüzünden ünlü sinema sanatçısı Gerad Depardieu, Belçika'ya yerleşmeyi planlıyor. Fransız basını, ülkenin en çok kazanan sanatçıları arasında ilk sıralarda yer alan Depardieu'nün, Belçika'da ikamet etmek üzere ev aldığını ve oturma izni için başvurduğunu duyurdu. Belçika'nın Fransa ile sınır bölgesindeki Nechin kasabasının Belediye Başkanı Daniel Senesael, RTL radyo kanalına ünlü sanatçının kendi bölgelerine yerleşme talebini doğruladı. Sosyalist hükümet , yılda 1 milyon avrodan fazla kazananlardan yüzde 75 gelir vergisi almayı planlıyor. (aa)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/111144811114481

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  vergiler yüzünden belçikaya - fgemak

  sanatçının fransadan aşırı vergiler nedeniyle belçikaya göç etmesini çok iyi anlıyoruz,bu iş bir denge meselesi iktidarlar kantarın topunu kaçırdıklarında ülkenin zenginleri aşırı vergilerden kaçacaklardır.geriye dar gelirli ve orta tabaka kalacak bunların kamuya yükünü zenginler taşımayacaklardır aşırı dolaylı vergilerle kamu giderlerinin karşılanmasına çalışılacak buda zaten zor geçinen dar gelirliyi isyan noktasına getirecektir.