Via/Port alışveriş festivaliyle piyasayı hareketlendirecek

Via/Port, 6-21 Haziran tarihleri arasında Alışveriş Festivali düzenliyor. 10 farklı sektörde 200 firmanın katılacağı festivalden 3.5 milyon dolar gelir bekleniyor
Haber: SATFİYE YUVA KİREÇCİ / Arşivi

İSTANBUL - Kurtköy’de geçen yıl ağustos ayında hizmete giren ve açıldığı günden buyana 9.5 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Via/Port Outlet Shopping, alışveriş festivali düzenliyor.
6-21 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Via/Port Shopping Fest’09’a 10 farklı sektörde 150 ila 200 firmanın katılması planlanıyor. 16 gün sürecek festivali 900 bin kişinin gezmesini ve 3.5 milyon dolarlık alışveriş yapmasını beklediklerini söyleyen Via/Port Outlet Shopping Genel Müdürü Bülent Kural, “Merkez içinde yaklaşık 7 bin metrekarelik boş alanımız vardı. Hem onu değerlendirmek hem de yaz tatili öncesinde perakende sektörüne hareket getirmek için bu festivali düzenliyoruz” dedi. Festivale daha çok Via/Port’ta olmayan firma ve markaların katılacağını belirten Kural sözlerine şöyle devam etti:
“Bahçe mobilyalarından bisiklete,  outdoor spor malzemelerinden fotoğrafçılık aksesuvarlarına kadar 10 değişik sektörde faaliyet gösteren firmalar festivalde yer alacak.  Festival alanında yer kiralamak isteyen firmalar 16 günlük metrekare ücreti olarak 150 lira ile 160 lira arasında bir para ödeyecek. Öte yandan katılımcı firmalar ürünlerini piyasadan yüzde 10-15 daha ucuza satacak.”

Milli Eğitim Bakanı da alışveriş yaptı
Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kullananan yabancı tur operatörleri bile dört günlük turlarının bir gününü Via/Port’ta alışverişe ayırıyor. Hatta Milli Eğitim Bakanı bile Sabiha Gökçen Havalanı’na giderken Via/Port’a uğrayıp alışveriş yapmış.