Vitrinlere kış geldi bile!

Vitrinlere kış geldi bile!
Vitrinlere kış geldi bile!
Aşırı sıcakların devam ettiği bugünlerde sonbahar-kış koleksiyonları vitrinlerde sergilenmeye başlandı.

ADANA - Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Tarık Bozbey, bu yıl yazlık ürünlerin daha çok satıldığı Nisan, Mayıs ve Haziran aylarının yağışlı ve serin geçmesi nedeniyle giyim sektörünün "yaz indirimi"ni erkene almasına karşın umdukları satışı yapamadığını söyledi.

Yağışlı ve serin hava nedeniyle ürünlerin satılabilme süresi kısaldığından firmaların ikinci tur yazlık giysi üretimi yapmak yerine kışlık giysi üretimine yöneldiğini belirten Bozbey, "Firmalar sezonu da bir hafta öne çekerek 40 derece sıcaklıkların devam ettiği bu günlerde vitrinlerini kışlık giysilerle süslemeye başladı" dedi.

Bozbey, satışa sunulan kışlıkların fiyatlarının geçen yılla hemen hemen aynı oranda olacağını ifade ederek, "Bu yıl erken sunulan kışlık giysi satışları firmaların yüzünü güldürecek" diye konuştu.

Sonbahar-kış sezonunda erkeklerde vazgeçilmeyen siyah ve lacivertin yanı sıra koyu gri ve bordo renklerin hakim olacağını ifade eden Bozbey, kadın giysilerinde ise canlı ve parklak renklerin ağırlıklı olacağını ifade etti.

SEZON SONU İNDİRİMLER DEVAM EDİYOR
Bu arada, yaz sezonunda umduklarını bulamadıkları için her yıl Ağustos ayında başlattıkları "yaz indirimi"ni Temmuz ayına çeken firmaların, sezon indirimleri de tüm hızıyla devam ediyor.

Yaz sezonunu tamamlamaya başlayan firmalar ellerindeki yazlık ürünleri satabilmek için indirim yarışına girdi. Firmalar erkek, kadın ve çocuk giyimlerinde yüzde 75’e varan indirimler uyguluyorlar. İndirimli satışlarda kredi kartına 9 aya varan taksit imkanı da sunuluyor. Öte yandan bazı kredi kartlarının sağladığı " 3 taksit imkanı" tüketici için ayrı bir avantaj sağlıyor.(aa)

bigPara.com

    ETİKETLER:

    Akdeniz

    ,

    Adana