Vodafone: Sonsuza kadar Türkiye'deyiz

İSTANBUL - Vodafone Grup CEO’su Vittorio Colao, Türkiye ’den çıkacakları yolundaki söylentileri tümüyle yalanlayarak, “Türkiye’de artık yeni bir dönem başlıyor. Türkiye Vodafone’un küresel organizasyonunda 1 Ekim itibarıyla Avrupa bölgesine dahil edildi. İki yıldır Türkiye’nin ‘U dönüşü’ planından söz ediyorduk. Serpil Timuray liderliğindeki ekip ‘U dönüşünü’ tamamlamayı başardı. Artık geleceğe doğru emin adımlarla ilerleme var. Sonsuza kadar Türkiye’de kalmaya devam edeceğiz” dedi. Colao, Vodafone bünyesinde Türkiye olarak AB sürecinden daha erken Avrupa’ya girdiniz. Hoş geldiniz” diye konuştu. 

‘Türkiye, en büyük yatırımlarımızdan biri’
Vodafone Grubu Dünya Başkanı Sir John Bond ise, Vodafone Grubu Yönetim Kurulu toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu, Türkiye’nin Vodafone Grubu için ne kadar önemli bir ülke olduğunun kanıtıdır” dedi. Bond, şu ana kadar en büyük yatırımlardan birini de Türkiye’ye yaptıklarına dikkat çekerek şunları söyledi:
“Bunu yapmamızın nedeni; Türkiye’ye güven duymamız ve Türk ekonomisinin son derece umut vaat eden bir ekonomi olması. Bizi Türkiye’nin, sosyal ve ekonomik bir ortağı olarak görmenizi istiyoruz. Vodafone’un Türkiye’ye yaptığı yatırım bu ülkeye bugüne kadar doğrudan yapılan en büyük ikinci yabancı sermaye yatırımı. Vodafone olarak Türkiye’den çıkmamız söz konusu bile değil, tam tersine burada büyüme planlarımız var.”
Vittorio Colao ise bu konuda “Vodafone’un Avrupa’daki yatırımlarında İtalya ve Almanya’dan sonra Türkiye, en çok yatırım yapılan üçüncü ülke. Bu, Türkiye’nin bizim için de müşterilerimiz için de gelecekte ne kadar önemli bir ülke olduğunu gösteriyor” diye konuştu. (Radikal)