Volkswagen EOS ve Audi S8 aramızda

Beetle, Karmann Ghia, Golf ve New Beetle serisi Volkswagen (VW) cabriolet'den sonra EOS, ağustos başı itibarıyla Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

İSTANBUL - Beetle, Karmann Ghia, Golf ve New Beetle serisi Volkswagen (VW) cabriolet'den sonra EOS, ağustos başı itibarıyla Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Dört kişilik bu araç, dünyada beş parçadan oluşan açılabilir, kayar ve -Convertible, Sliding, Coupe (CSC)- tavana sahip ilk otomobil. 25 saniyede bütünüyle açılan ya da kapanan CSC tavan bütünüyle açılarak ya da arka bölümü 35 mm kaldırılarak kullanılabiliyor.
Araç, 1.79 metre genişliğinde, 4.41 metre uzunluğunda ve 1.44 metre yüksekliğinde. EOS iki benzinli motor (performans 85 kW / 115 hp ve 147 kW / 200 hp ) ve standart dizel partikül filtresine sahip 103 kW / 140 beygirlik TDI motorla sunuluyor. 200 beygire kadar motorlarda dört silindirli direk enjeksiyon sistemi kullanılıyor. EOS'lar, 58 bin 900 YTL tavsiye edilen fiyatlarla pazara sunuluyor.
Lüks isteyenlere
Türkiye'de yıllara çıkan diğer yeni modellerden Audi'nin lüks sınıftaki temsilcisi A8'in sportif versiyonu S8, 2007 model yılı kapsamında satışa sunuldu. Doğuş Otomotiv-Audi, Lamborghini ile birlikte ortak geliştirilen yeni nesil V10 motorla donatılmış S8 modelinin ithaline başladı. 185 bin 826 avro'luk anahtar teslim satış fiyatıyla ithal edilmeye başlanan 450 HP gücündeki Audi S8, geniş ve zengin bir donanım listesiyle pazarlanıyor.
Sportif sedan
Yıl sonuna kadar olan süreçte beş adet satılması planlanan quattro dört tekerlekten çekiş sistemine sahip bu lüks ve sportif sedanın uzun standart donanım listesinde 8 havayastığı, adaptif havalı süspansiyon sistemi, adaptif bi-xenon farlar, ön ve arka optik park asistanı, otomatik hız sabitleyici, 7 inçlik renkli ekrana sahip MMI sistemi ve kablosuz araç telefonu var. Otomobilde ısıtmalı ön ve arka koltuklar, alüminyum dış çıtalar, geniş arka spoyler ve 20 inçlik alüminyum jantlar gibi güvenlik ve görselliğe hitap eden unsurlar da bulunuyor.