Volkswagen, skandal programı 2008'de kullanmaya başlamış

Volkswagen, skandal programı 2008'de kullanmaya başlamış
Volkswagen, skandal programı 2008'de kullanmaya başlamış
Alman otomobil devi Volkswagen'de ortaya çıkan egzoz gazı skandalına yeni boyutlar ekleniyor. Alman basınındaki iddialara göre, emisyon değerlerini düşük gösteren söz konusu programın kullanılmasına 2008 yılında karar verildi. Mühendisler de programın 2008'de kullanılmaya başlandığını doğruladı.

RADİKAL- Bild am Sonntag gazetesi konuya ilişkin haberinde, mühendislerin komisyona, bu tarihte 2005 yılından bu tarafa geliştirilen EA 189 tipi dizel motorun seri üretim aşamasına geldiğini, ancak istenilen değerleri karşılamayan ve VW için önem arz eden motorun, zaman ve öngörülen maliyet sınırlarını aşmaması için, program yardımıyla emisyon değerlerinin düşürülmesine karar verildiğini söylediklerini yazdı.

Volkswagen tarafından, bu yolla emisyon değerleriyle oynanan, dünya çapında 11 milyon dolayında aracın satıldığı açıklanmıştı. Almanya ’da etkilenen araç sayısının 2 milyon 800 bin olduğu belirtiliyor.

Volkswagen'de av mevsimi!

MÜDÜRLERİN BİLGİSİ VARDI

Mühendislerin komisyona verdikleri ifadelerde, menajerlerin durumdan haberdar olduklarını aktardıkları belirtilen haberde, dönemin geliştirmeden sorumlu menajeri Ulrich Hackenberg’i işaret ettikleri yer aldı. Ulrich Hackenberg’in iddialara ilişkin açıklama yapmak istemediği belirtiliyor.

Volkswagen çalışanlarını suçladı!

Son olarak Audi CEO ’su olarak görev yapan Hackenberg, skandalın ardından geçtiğimiz hafta zorunlu izine çıkartılan menajerler arasında bulunuyor.

(DHA)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Audi

  ,

  Dünya

  ,

  Almanya

  ,

  bild

  ,

  CEO

  ,

  zaman

  ,

  açıklama

  ,

  Volkswagen