Volkswagen skandalla sarsıldı

Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen'in (VW) yönetim kurulu, rüşvet skandalından sonra şimdi de seks skandalı ile suçlandı.

İSTANBUL - Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen'in (VW) yönetim kurulu, rüşvet skandalından sonra şimdi de seks skandalı ile suçlandı. Financial Times'in haberine göre VW yöneticilerinin gizli şirketler kurarak bunun üzerinden rüşvet türü ödemeler yaptığı öne sürüldü.
VW'nin yönetim kurulunun, tartışmalı kararlarda işçi temsilcilerinin desteğini aldığı belirtildi. Brezilya ve Portekiz gibi ülkelere yönetimdeki işçi temsilcilerinin yaptığı pahalı gezilerin masraflarının yönetim kurulu tarafından karşılanılmasının yanı sıra işçi temsilcileri için hayat kadınları getirildiği aktarıldı. Masrafların büyük bölümünün Alman hükümetine yakınlığıyla tanınan VW personel şefi Peter Hartz tarafından onaylandığı belirtildi.
VW'nin yönetim kurulunda yüzde 18'lik payla ortak konumundaki kamu temsilcileri arasında Başbakan Gerhard Schröder'in de bulunduğu belirtildi. Schröder'se, Hartz'ın çalışmaları takdir ettiğini söylemekle yetindi.