Volkswagen yatırım yapmalı

Volkswagen yatırım yapmalı
Volkswagen yatırım yapmalı

Kredinin imza törenine Ferit Şahenk ve Hüsnü Akhan ın yanı sıra konsorsiyum üyesi banka temsilcileri katıldı.

Doğuş Holding, genel yatırım ihtiyaçları ve grup şirketlerinin ticari finansman maliyetleri için 3 yıl vadeli 160 milyon dolar ve 75 milyon euro tutarında (toplam 450 milyon TL) sendikasyon kredisi sağladı. 9 bankanın katılımıyla sağlanan kredinin maliyeti Libor+3 oldu. Kredinin imza törenine katılan Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Türkiye ’nin geldiği önemli konumda artık Volkswagen için Türkiye’de yatırım yapmamanın bir rüyanın dışında bir hata olduğunu düşündüğünü belirterek, “Son dönemde Volkswagen ile Porsche Grubu’nda değişiklikler oldu. Biz bunun 2 senedir olacağını düşünüyorduk. Şimdi Volkswagen ile Porsche Grubu çok daha özel bir şekilde yönetilmeye başlandı” dedi.
Şahenk, grup olarak artık kaliteli, lüks, özel uçağı ile teknesiyle çok özel turizm segmenti olan belirli kişilere hizmet etmek üzere 5+2 turizmin yapılabileceğine kanaat getirdiklerini vurgulayarak, Marmaris’teki D Hotel’in bu stratejinin ilk adımı olduğunu söyledi. Şahenk, “Capri Palace, Capri Adası’ndaki en önemli otellerden biri. 700’e yakın müşterinin her zaman geldiği bir yer. Biz otel satın almadık. Bir ortaklık girişiminde bulunduk. Otelin yüzde 51’ini satın aldık. Capri, bir bakıma eğitim merkezi olacak. Oranın müşteri portföyünü Türkiye’ye çekmeyi hedefliyoruz” dedi.
Köprü ve otoyol özelleştirmelerinde ön yeterlilik için başvurduklarını hatırlatan Doğuş Holding CEO’su Hüsnü Akhan, turizm, marinalar, enerji ile yeme-içme (eğlence) sektörlerinde büyümeyi planladıklarını söyledi. { EKONOMİ SERVİSİ}

bigPara.com