VW: Türkiye önemli pazar

Volkswagen (VW) Ticari Araçlar Marka Yönetim Kurulu Başkanı Bernd Wiedemann, Türkiye pazarının kendileri için Avrupa'daki en büyük ihracat pazarı olduğunu söyledi.

FRANKFURT - Volkswagen (VW) Ticari Araçlar Marka Yönetim Kurulu Başkanı Bernd Wiedemann, Türkiye pazarının kendileri için Avrupa'daki en büyük ihracat pazarı olduğunu söyledi. Wiedemann, Frankfurt kentindeki Uluslararası Otomobil Fuarı'nda (IAA) 'Türkiye pazarı Avrupa'daki en büyük ihracat pazarımız. Bu pazarda elde ettiğimiz gelişmeler çok sevindirici. Türkiye pazarının önemi bizim için çok büyük" dedi.
'Yeni pazarlara girmek istiyoruz'
Almanya'da yaşayan çok sayıdaki Türk'ü de önemsediklerini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Bernd Wiedemann, "Almanya'daki Türkler için de özel çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu. Wiedemann, VW Ticari Araç olarak hedeflerinin, 2006 yılında da kârlı büyümeyi sürdürmek olduğunu belirterek, "Yeni pazarlara girmek istiyoruz. IAA'da ise özellikler gazla çalışan otomobiller konusunda yeni açılımlar peşindeyiz" dedi. Volkswagen 6. Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Caddy Ecofuel, Caddy Colour Concept ve Multivan Sport Edition isimli ticari araçların da tanıtımını yaptı. Fuar 25 Eylül Pazar gününe kadar açık kalacak.