VW'ler Mısır'da da Doğuş'un

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş., Mısır'da Volkswagen Ticari Araç ithalat, dağıtım ve satış yetkisini aldı. Volkswagen Nutzfarzeuge ile imzalanan niyet mektubu ile...

İSTANBUL - Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş., Mısır'da Volkswagen Ticari Araç ithalat, dağıtım ve satış yetkisini aldı. Volkswagen Nutzfarzeuge ile imzalanan niyet mektubu ile VW Ticari Araç'ın Mısır'daki satış ve satış sonrası hizmetler operasyonlarının hakları Doğuş Otomotiv'e verildi.
Volkswagen'in, Doğuş Otomotiv'in satış ve özellikle satış sonrası hizmetler alanında yürüttüğü başarılı operasyona duyduğu güvenin göstergesi olarak imzalanan niyet mektubu ile VW-Doğuş Otomotiv işbirliğinin kapsamı genişledi. Söz konusu niyet mektubu ile Avrupa ve Türkiye pazarına sunulan Caddy, Transporter ve Volt modellerinin Mısır'daki satış ve satış sonrası hizmetleri Doğuş tarafından kurulacak ve merkezi Kahire olmak üzere İskenderiye ve Şarma el Şeyh çalışacak.
Gelişmeye açık pazar
Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, bu gelişmenin Doğuş Otomotiv'in genişleme stratejisinin ilk adımı olduğunu ve Volkswagen ile birlikte global anlamda işbirliği çalışmalarının artarak devam edeceğini belirtti. 3 milyonluk araç parkına sahip olan Mısır'da 1000 kişiye 40 araç düşmekte. Toplam pazarın 120 bin adet seviyesinde gerçekleştiği Mısır'da önümüzdeki yıllarda bu rakamın 200 bin adetlere ulaşması bekleniyor. Büyümeye ve gelişmeye açık bir pazar olan Mısır'da Doğuş tarafından gerçekleştirilecek olan satış ve satış sonrası hizmetleri operasyonu 2007 yılının ilk çeyreğinde başlaması bekleniyor.