Washington hattında hedef kitle Etiyopyalı

Washington hattında hedef kitle Etiyopyalı
Washington hattında hedef kitle Etiyopyalı
İstanbul-Washington uçuşlarına başlayan THY, ABD'deki Balkan, Orta Asya ve Orta Doğuluları Türkiye'den ülkesine taşıyacak.

RUHİ SANYER 

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, önceki gün uçuşlara başladıkları İstanbul -Washington hattında bir yıl içinde 150 bin yolcu taşımayı hedeflediklerini açıkladı. Haftada 4 ile Washington uçuna başlayan THY 2011 yazında sefer sayısını 7’ye çıkartacak. İstanbul- Washington hattı yıl sonuna kadar Georgia eyaletinin başkenti ve 
Coca- Cola’nın merkezi olan Atlanta’ya kadar uzatılacak. 

Hattın hizmete açılması nedeniyle düzenlenen özel seferde gazetecilerle sohbet eden Kotil, bu hat sayesinde Afrika ülkeleriyle, Balkanlar’a, Ortadoğu ’ya ve Orta Asya’ya yönelik ABD çıkışlı yolcu pazarından önemli pay alacaklarını belirtti. Yolcunun üçte ikisini Ortadoğu, Balkan, Orta Asya ve Afrika ülkelerine uçmak isteyen transit yolcuların oluşturacağını kaydeden Kotil, “Washington ve çevre eyaletlerde bölge ülkelerinden gelmiş çok sayıda insan var. Washington’da 30 bine yakın Etiyopyalı var. Ülkelerine en kolay Türkiye üzerinden gidebilirler. THY’nin elemanları kapısına kadar gidip hattımızı tanıtacak” dedi. 

İstanbul-Washington hattında kâra geçme süresini “en fazla bir yıl” olarak belirleten Kotil, ABD’ye sefer sayısını 2011’de yüzde 100’ün üzerinde arttıracaklarını açıkladı.

Yeni yılda canlı TV izlenebilecek 
THY, 2011’de geniş gövdeli uçaklarda yolculuk eden yolculara yönelik yenilikler için kolları sıvadı. THY, Boeing 777 ve Airbus A330 uçaklarında Panasonic’ten satın alınan Communication Suit sayesinde uçuş sırasında canlı TV izlettirecek. Yolcular sistemle e- mail’lerine de bakabilecek. Rahatsızlık yaratmaması için cep telefonu görüşmesine izin vermeyecek olan THY dünyada bu hizmetleri veren ilk hava yolu olacak.

bigPara.com