Western Union'ın operasyonları Hikmet Ersek'e emanet

Western Union'ın operasyonları Hikmet Ersek'e emanet
Western Union'ın operasyonları Hikmet Ersek'e emanet

Western Union?da CEO?dan sonraki en etkili pozisyon olan Operasyonlardan Sorumlu Başkanlığa Hikmet Ersek getirildi.

İSTANBUL - Dünyanın lider para transferi şirketi Western Union’da, CEO’dan sonra en yetkili pozisyon olan ‘Operasyonlardan Sorumlu Başkan’ görevine Hikmet Ersek getirildi. Ersek, yeni görevine 1 Ocak 2010’da başlayacak.
Hikmet Ersek getirildiği yeni görevinde, pazarlama ve operasyon dahil Western Union’ın tüm iş birimlerinden sorumlu olacak şekilde, operasyonları Western Union CEO’su Christina A. Gold’a rapor etmeye devam edecek. İstanbul doğumlu Hikmet Ersek, şu anda Viyana’da Western Union Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Güney Asya Başkanlığı görevini sürdürüyor. Eylül 1999’da  Western Union’ın eski ana şirketi olan First Data Corporation’a katılan Hikmet Ersek, 1986 yılından beri finansal hizmetler sektöründe çalışıyor.
GE Capital ve Europay/Mastercard gibi önemli şirketlerde yürüttüğü yönetici pozisyonlarının yanı sıra Türkiye ve Avusturya’daki öğrencilik yıllarında profesyonel basketbol oyunculuğu da yapan Ersek, İstanbul Avusturya Lisesi mezunu. Ardından Viyana Ekonomi Üniversitesi’ne devam eden Ersek’in Ekonomi ve İşletme derecesi bulunuyor. Ersek evli ve bir kız bir erkek çocuk babası.
1851 yılında kurulan Western Union, iş ortakları Orlandi Valuta ve Vigo ile müşterilerine 200’den fazla ülke ve bölgede yaklaşık 400 bin noktadan oluşan bir ağ üzerinden dünyanın herhangi bir yerine hızlı para gönderme, fatura ödeme ve para çeki satın alma gibi hizmetler sunuyor. (Radikal)


    ETİKETLER:

    Basketbol