Winx kızları perakendeciye doping oldu

Winx kızları perakendeciye doping oldu
Winx kızları perakendeciye doping oldu
Lisanslı ürünler sektörünün en önemli oyuncuları arasında yer alan Winx Club, perakende sektörünün kurtarıcısı oldu.

2004’te Türkiye pazarına giren Winx Club’un değeri 50 milyon euroya ulaşırken, perakendeciler de satışlarını arttırmak için Winx ürünlerinin peşine düştü.
45 farklı kategoride ürünleri bulunan Winx Club’un Türkiye lisansörlüğünü yapan Filma, 2011’de Winx Club ürünlerinin Türkiye’deki satışlarını yüzde 35 artışla 70 milyon euroya çıkarmayı planlıyor. Panço, Ziylan Grubu, Arıkan, Yaygan Çanta, Atasay ve Zorlu Tekstil gibi 30 lisansiyeyle çalıştıklarını belirten Filma Yönetici Ortağı Karaca Sarıoğlu, “Winx Club lisanslı ürünler 2007’den bu yana rekor satış yaptı. En çok kırtasiye ürünlerinin talep gördüğü lisansta 1 milyon 655 bin çanta, 700 bin ayakkabı, 330 bin saat, 250 bin yatak takımı ve 400 bin DVD satıldı. Tekstil ürünlerimizi yapan Panço Giyim, krizde bile mağaza açmaya devam etti. Ziylan Ayakkabı, cirosu düşük olan bazı Polaris ve Flo mağazalarını Winx ürünleri koyarak hareketlendirmeyi planlıyor” dedi.

2011’den itibaren Winx ürünlerini gıda alanına da taşımak istediklerini kaydeden Sarıoğlu, “İlk film vizyona girdiğinde bir dondurma firmasıyla promosyon düzenlemiştik. Firma 1 milyon dondurma satışı hedefi koyarken tam 7 milyon adet dondurma sattı. Bu da bizi heveslendirdi. 2011’de bisküvi, meyvesuyu ve çikolata gibi ürünlerde de yeni anlaşmalar yapacağız” dedi. ( Ekonomi Servisi)

bigPara.com

    ETİKETLER:

    ekonomi

    ,

    Türkiye