'Yabancı damat' Opel Astra'yla yolda

General Motors (GM) Türkiye, yeni Opel Astra GTC'nin basın lansmanını General Motors Yunanistan ile ortak gerçekleştirdi. Hem Yunanistan hem de Türkiye topraklarında deneme sürüşlerini kapsayan lansmana ilişkin GM Türkiye Genel Müdürü Peter Fahrni, "Bu, bir dostluk lansmanı.

İSTANBUL - General Motors (GM) Türkiye, yeni Opel Astra GTC'nin basın lansmanını General Motors Yunanistan ile ortak gerçekleştirdi. Hem Yunanistan hem de Türkiye topraklarında deneme sürüşlerini kapsayan lansmana ilişkin GM Türkiye Genel Müdürü Peter Fahrni, "Bu, bir dostluk lansmanı. İstanbul-Selanik arasında yapılan sınırların ötesinde bir lansman. GM'nin sınırları geçme konusundaki geleneğiyle de örtüşüyor" dedi.


Büyütmek için tıklayınız
GM Yunanistan Genel Müdürü Luca Patrignari ise, Opel Astra'daki GTC kısaltmasının Gran Turismo Compact anlamına geldiğini, bunu Greek Turkish Companionship'e (Yunan-Türk dostluğu) çevirmek istediklerini söyledi.
Astra GTC Türkiye pazarında 1.6 Twinport, 1.9 CDTi (150 bg), 2.0 Turbo (200 bg) motor seçenekleri, sport donanımı, manuel vites seçeneği ile satışa sunuluyor. Turbo motor satte 234 km. maksimum hıza ulaşıyor. Sıfırdandan 100 km.'ye ise 7.8 saniyede çıkıyor. Dizel seçeneğindeki maksimum hız ise 200 km/saat. 0'dan 100 km.'ye çıkış süresi ise 8.9 saniye. Araçta ABS, altı havayastığı, klima, CDMP'3 çalar standart. Opel Astra GTC'nin en karakteristik özelliklerinden panoramik ön cam opsiyonel olarak alınabiliyor.
GM, 2005 yılında 60 bin Astra GTC üretecek. Aracın Türkiye'deki satış fiyatı 40-60 bin YTL arasında değişiyor. Türkiye satış hedefi 500 adet.


İkinci bahar şansı
Daihatsu 'İkinci Bahar' kampanyasını başlattı. Sirion 4 bin 500 YTL indirimle 19 bin 250 YTL'den , YR 4 bin 500 YTL indirimle 21 bin 489 YTL'den , Terios 4x4'ler3 bin YTL indirimle 25 bin 904 YTL'den, Cuore modeli ise 3binYTL indirimle 15 bin 500 YTL'den başlayan fiyatla satılıyor.


Lastikler dinlenecek
Koç Holding'in otomotiv perakende sektöründe hizmet veren şirketlerinden Birmot, 'Kış lastiklerinizi, yazın Birmot servislerinde dinlendirin' kampanyasına devam edecek. Yaz lastiği satın alındığında ya da mevcut yaz lastikleri otomobile taktırılmak istendiğinde, araçtan çıkarılan lastikler, Birmot'ta temizlenip ambalajlandıktan sonra saklanıyor.


ABD için Smart
DaimlerChrysler, zarar eden birimi Smart için 1.2 milyar avroluk yapılandırma planlıyor. İki koltuklu ilk Smart modeli, geliştirilerek ABD pazarına uygun hale getirilecek. Smart roadster üretimi yıl sonunda duracak. Smart'ın DaimlerChrysler'in bilançosunu 2005 yılında da olumsuz etkileyeceği belirtiliyor.


F1 VIP'ler tükeniyor
Formula 1 Türkiye Grand Prix'si için geri sayım sürüyor. 19-21 Ağustos'ta yapılacak yarışlar öncesi tükenmeye yüz tutan 350 avro değerindeki Gold biletlerden sonra, 2 bin 300 avroluk (4.6 milyon YTL) VIP biletlerin de yarısı satıldı. Avrupa'nın kraliyet aileleri, devlet başkanları ve dünyaca ünlü yıldızların tercihi olan Paddock Clup da sunulan VIP paketinin içerisinde şampanyadan karidese, özel şaraplardan kulak tıkacına kadar her türlü hizmet sunulurken, VIP müşterisi yarış hazırlıklarını ve yarışçıları da görebilecek.