Yabancıya mülk satışı sıkı takibe alınıyor

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, yabancılara gayrimenkul satışının yoğun olduğu bölgelerden başlamak üzere yurt genelinde, yabancılara gayrimenkul satışıyla ilgili bilgilerini güncelleyecek.

ANKARA - Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, yabancılara gayrimenkul satışının yoğun olduğu bölgelerden başlamak üzere yurt genelinde, yabancılara gayrimenkul satışıyla ilgili bilgilerini güncelleyecek.
Veriler ışığında bilgisayar programı oluşturulacak ve gelişmeler, merkezden günlük takip edilebilecek. Tapu ve Kadastro Genel Müdürvekili Zeki Adlı, yabancılara gayrimenkul satışının en yoğun olduğu turistik bölgelerin tapu ve kadastro yetkilileriyle Ankara'da toplantı yaptı.
Hareketler incelenecek
Bu bölgelerde yapılan satış ve uygulamalar hakkında detaylı bilgi alan Adlı, satışa ilişkin merkezdeki ve yereldeki bilgilerin karşılaştırılarak, güncellenmesini istedi. Adlı, sağlaması yapılan veriler üzerinden gelişmelerin günlük takip edilebilmesini sağlayacak bilgisayar programı hazırlanması talimatı verdi.
Çalışmanın yurt geneline yayılacağını da kaydeden Adlı, "Yurt genelinde yabancılara yapılan gayrimenkul satışıyla ilgili tüm verileri güncelleyeceğiz" diye konuştu.