Yapı Kredi yılın bankası seçildi

İSTANBUL - The Banker Dergisi’nin, Yapı Kredi’yi, Türkiye’de Yılın Bankası (Bank of the Year 2009 in Turkey) seçtiği belirtildi.
Yapı Kredi’den yapılan yazılı açıklamada, bankaların 2009 yılı finansal performansları ve rekabetteki pozisyonları açısından değerlendirildiği Yılın Bankası seçiminde, Yapı Kredi’nin, karlılığındaki artış, güçlü sermaye ve fonlama yapısı, başarılı maliyet yönetimi ve risk politikası uygulamalarının yanı sıra, teknoloji, çalışan gelişimi ve müşteri memnuniyeti alanlarında yaptığı yatırımlarla Türkiye’deki bankalar arasında bu ödüle layık görüldüğü kaydedildi.
Ödülün, Londra’da düzenlenen törenle Yapı Kredi Murahhas Aza ve Genel Müdürü Faik Açıkalın’a takdim edildiği duyuruldu. Faik Açıkalın dünya finans çevrelerinin her yıl merakla beklediği bu prestijli ödülü almaktan gurur duyduklarını ifade etti.
2007 yılında da Yapı Kredi’yi Türkiye’de Yılın Bankası seçen The Banker, 1926 yılından bu yana Financial Times işbirliğiyle yayımlanıyor. Dergi her yıl çeşitli bankacılık kategorilerinde ülkelerin en iyilerini belirliyor. (Radikal)