'Yargı kararlarını göz önüne alacağız'

Türk-İş heyetiyle görüşen Başbakan Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın yürütmesini durdurduğu Tüpraş'la ilgili karar için...

ANKARA - Türk-İş heyetiyle görüşen Başbakan Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın yürütmesini durdurduğu Tüpraş'la ilgili karar için, gerekçeli kararın gelmesini beklediklerini belirtirken, bu süreçte yargı sürecini dikkate alacaklarını bildirdi. Erdoğan, Tekel'in kapatılması gündemde olan Adana ve Malatya sigara fabrikalarının üretime devam edeceğinin mesajını da verdi.
Erdoğan'la görüşmesinin ardından açıklama yapan Türk-İş Başkanı Salih Kılıç, ilettikleri sorunlarla ilgili olumlu yanıtlar aldıklarını söyledi. Tüpraş'la ilgili konuyu da Erdoğan'a ilettiklerini kaydeden Kılıç, Erdoğan'ın kendilerine "Gerekçeli kararın gelmesini bekliyoruz. Kararın gelmesinden sonra yargı sürecinin de mutlaka göz önünde bulundurarak önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı bir şekilde konuşabiliriz" dediğini ifade etti.
Sigara fabrikaları kapanmayacak
Kılıç, Tekel'in kapatılması gündemde olan Adana ve Malatya sigara fabrikaları ile yaprak tütün işletmelerinin kapatılmayacağı sözünü de aldıklarını söyledi. Kılıç, bu konuda Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile Tek Gıda-İş Başkanı'nın bir çalışma yapacaklarını ve sorunu çözeceklerini bildirdi.