Yasakçılar 'Onur' için toplanıyor

Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Sjoerd Gosses, Hollanda, Almanya, Fransa ve İsviçreli yetkililerin yarın Hollanda'da toplanarak Onur Air'in yasak kararını görüşeceklerini söyledi.

DİYARBAKIR - Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Sjoerd Gosses, Hollanda, Almanya, Fransa ve İsviçreli yetkililerin yarın Hollanda'da toplanarak Onur Air'in yasak kararını görüşeceklerini söyledi. Güneydoğu'da temaslarını sürdüren Gosses, Onur Air'e uygulanan yasağın hatırlatılması üzerine şöyle konuştu: "Almanya, Hollanda ve Türkiye yetkilileri arasında görüşmeler yapılıyor. Delegasyonlar ülkelerine döndü. Yarın Hollanda'da Onur Air ile ilgili bir toplantı yapılacak. Toplantıya katılacak Almanya, Hollanda, Fransa ve İsviçreli yetkililer, Türk yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerin sonuçlarını değerlendirecek. Ondan sonra ne tür bir karar çıkacağını hep birlikte göreceğiz."
Bölgede ekonomik anlamda bir düzelme, güvenlik anlamında ise bir düşüş yaşandığını vurgulayan Gosses, "Gördüğüm kadarıyla bölgede ekonomik anlamda bir düzelme, güvenlik anlamında ise bir düşüş var. Özellikle Şırnak, Hakkâri ve Başkale arasında olmak üzere askeri faaliyette artış var. Halk da bundan endişeli." dedi.