Yaşar Topluluğu yeni defter açacak

Yaşar Topluluğu İcra Kurulu Başkanı Hasan Denizkurdu, "Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile gelecek günlerde bağlantımızı keserek yeni bir defter açıyoruz" dedi.

İZMİR - Yaşar Topluluğu İcra Kurulu Başkanı Hasan Denizkurdu, "Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile gelecek günlerde bağlantımızı keserek yeni bir defter açıyoruz" dedi. Topluluğun 61. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen gecede konuşan Hasan Denizkurdu, 61 yılda mutlu günlerin yanında, sıkıntılı günler geçirdiklerini de aktardı.
Denizkurdu, "Ancak 2001 genel krizi ve banka olayından sonra yaşanan kriz, hiçbirine benzemiyor. Tam bir olmak ya da olmamak noktasına gelinmişti. Sahiplerin, yönetim kurulu üyelerinin 'Yaşar hükmi şahsiyetini' iyileştirmek için ehil ellere teslim etmesi ve topyekün çalışmayla bugün bu mutlu günü yaşıyoruz" diye konuştu. Topluluk, Yaşarbank'ın TMSF'ye devri sonrası 300 milyon dolarlık borcun 2012 yılına kadar ödenmesi konusunda bir protokole imza atmıştı. Geçen ay satışa sunduğu 5 yıl vadeli Eurobond tahvilleriyle uluslararası fonlardan 200 milyon avroluk kaynak sağlayan Yaşar holdingin 120 milyon avro tutarındaki kısa vadeli borçlarını kapatarak 80 milyon avro ile de yeni bir kredi anlaşmasıyla TMSF'ye olan borcunu kapatacağı öğrenildi.