Yaşar: TÜSİAD'a eski başkan Muharrem Kayhan'ı istiyoruz

Yaşar: TÜSİAD'a eski başkan Muharrem Kayhan'ı istiyoruz
Yaşar: TÜSİAD'a eski başkan Muharrem Kayhan'ı istiyoruz

Muharrem Kayhan, gömleklik kumaş üreten Söktaş şirketinin patronu.

TÜSİAD'ın kurucularınan Selçuk Yaşar, 'Kurucu üyeler olarak cuma günü Koç Holding'de toplanacağız. Benim herhangi bir önerim yok ancak Muharrem Hilmi Kayhan düşünülüyor' dedi

İZMİR - TÜSİAD Kurucu üyesi ve Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, TÜSİAD’ın seçimli genel kurulu öncesi, cuma günü kurucu üyelerin Koç Holding’de bir araya geleceğini söyledi.
Gazetecilerin TÜSİAD seçimleriyle ilgili sorusunu yanıtlayan Yaşar, TÜSİAD’ın 21 Ocak 2010’da yapılacak genel kurulunda yönetim kurulu seçiminin de gerçekleştirileceğini belirtti.
Seçimlerle ilgili kurucu üyelerin görüşlerini paylaşmak üzere bir araya geleceğini dile getiren Yaşar, “Kurucu üyeler olarak cuma günü Koç Holding’de toplanacağız. Benim herhangi bir önerim yok, ancak Muharrem Hilmi Kayhan düşünülüyor” diye konuştu. 

‘Kent kontenjanı yok’
Selçuk Yaşar, TÜSİAD yönetim kurulunda herhangi bir kent için kontenjan ayrılmasının söz konusu olmadığını da kaydetti. TÜSİAD’ın kurucularından halen hayatta olan Selçuk Yaşar dışında diğer kurucuları şu isimlerden oluşuyor:
Vehbi Koç, Nejat Eczacıbaşı, Sakıp Sabancı, Raşit Özsaruhan, Ahmet Sapmaz, Feyyaz Berker, Melih Ozakat, İbrahim Bodur, Hikmet Erenyol, Osman Boyner ve Muzaffer Gazioğlu gibi isimler yer alıyor.

Kayhan bir yıl başkanlık yaptı
Muharrem Kayhan TÜSİAD’da 1997-1998’de bir yıl başkanlık yaptı. Kayhan, Tuncay Özilhan’ın TÜSİAD Başkanlığı zamanında 2001-2004 yılları arasında Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığı görevinde bulundu. Muharrem Kayhan kardeşi Hilmi Kayhan ile birlikte Söktaş Tekstil’in sahibi. 1971 yılında Aydın’ın Söke ilçesinde kurulan Söktaş, iplik ve kumaş üretiyor. Söktaş’ın uzmanlık alanı ipliği boyalı ve düz boyalı gömleklik kumaş üretimi. Söktaş’ın, Hindistan’ın Maharashtra eyaletinin Kolhapur kentinde bölge pazarı için üretim yapmak üzere Söktaş India fabrikası var. Yıllık 12 milyon metre kumaş üretmek hedefi var.
Söktaş ayrıca hijyenik süt üreten Efeler Çiftliği’ne sahip. (Radikal)