Yat zaruri bir ihtiyaçtır

Yat zaruri bir ihtiyaçtır
Yat zaruri bir ihtiyaçtır
Binali Yıldırım, "Yat sahibi olmanın bir lüks olmadığını, bunun bir ihtiyaç olduğu olgusunun Maliye tarafından kabul edilmesi lazım" dedi.
Haber: HACER BOYACIOĞLU / Arşivi


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, denizcilikle ilgili bilgi verdi. Yıldırım, “Yat sahibi olmanın bir lüks olmadığını, bunun bir ihtiyaç olduğu olgusunun Maliye tarafından kabul edilmesi lazım. Teknen varsa başka şeyler düşünülüyor, halbuki bazı tekneler, otomobilden daha ucuz ” değerlendirmesinde bulundu.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Ucuz

  ,

  Lüks

  ,

  Haberleşme

  ,

  Maliye

  http://www.radikal.com.tr/1108640110864011

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bundan 7-8 yıl önce - paradigmasal

  maliye bakanı kemal unakıtan zamanında da pırlanta ihtiyaçtır dediler olanları biliyoruz pırlanta kdvsi %1 (yamulmuyorsam). meğer unakıtan ın oğlu pırlanta işine girmiş.. abicim o tekne bu yat. aradaki farkı denizcilik bakanının bilmemesi mümkün değil herhalde. neticede balık tutmak için gidilen takalar farklı yat farklı sınıfta.. binali yıldırım a göre ferrari alıp pazara gitmek mümkün. neticede o da ihtiyaç. adam belki otobanda hız yapmak istiyor. aynı zamanda da pazardan aldıklarını poşet poşet koymak istiyor. olamaz mı!? özet: seçimler is coming...

  Zaruri mi? - vernon

  Zaruri ihtiyaçlarını karşılayamayan bir zavallı olduğumuzu bize hatırlatan bakanımıza sonsuz teşekkürler.

  1001 surat - miramai

  her gün yeni bir yüz yeni bir komedi ile karşımızda devletimizin ekabirleri. insanın zaruri ihtiyaçları o kadar basit elde ediliyor ki hemen yat alasım geliyor. hatta neden duruyorum ki ben siparişi vereyim şimdiden. millet ilaç alacak, ekmek alacak, karnını doyuracak imkanları sağlayamıyor daha yattan bahsediyoruz burada. sayın bakan senin ekmeğin fiyatından haberin var mı acaba. aç karnını doyuramıyor bu millet, nasıl zaruri ihtiyaçları yat giriyor. heh. gene güldük, bu bölüm de çok komikti. haftaya (yarına) yeni bölümü bekliyor olacağız.

  Yat zaruri bir ihtiyaçtır, ama... - Yat Kaptanı

  Herkez alım gücü karşılığı yaşar, yat bir ihtiyaç olabilir ama çalıştırılan pesonelin sözleşmesi ve sigortasının yapılarak maaşının ödenmesi şartıyla. Sayın Bakanın direkt mail adresine yazdım, her yatta en az 3 personel çalışıyor, Marina giren çıkanın belli olduğu bir taksi durağı gibidir. Sadece Marina girişlerinde sigortalı olduğuna dair belgenin sorulması ile giriş kartı verilmesi ve mazot defterlerindeki Kaptanın tuttuğu jurnalin kontrolü binlerce gemi adamının bir anda sigorta kapsamına alınmasını sağlar. Kayıt dışı istihdamın bir kısmı karşılanır sanırım. Maaş ödemeleri ise başka bir sorun. 7 senedir bir teknede çalışıyorum bu sene 2 ay çalışıp ayrıldım maaşımı 5 ay sonra aldım, geçen sene 4 ay çalıştım maaşımı 12 ay sonra aldım, ondan önceki sene ise 5 ay çalıştım maaşımı 9 ayda aldım. Bu sadece bana özgü değil bu Yat sektörünün gerçeğidir. Ama bu şahıslar Turizm sezonu 4-5 ay çalıştıkları halde kışın teknelerinin karada olmasına rağmen evine yaptıkları AVM faturalarını tekne gideri olarak şirketlerine gider göstermektedirler.

  evet - düş-ün bulur-sun

  hepimize birer tane alırsa o zaman zaruridir deriz, sadece kendisine alacaksa , bize göre lükstür. :)

  Denizcilik - Er960

  Türkiye de Denizcilik ve deniz taşımacılığı sektörünün gelişmesi için ve Türk insanının deniz yolu ulaşımına sempati duyması için, yatçılığın desteklenmesi şarttır.Belli bir büyüklüğe kadar 45 feet gibi,hiç vergi bile alınmamalıdır.İkinci el ithalatı en az 10 sene serbest bırakılmalı, daha sonra da kota konabilir.Yat imalatını da ancak böyle geliştirebilirsiniz.Türkiye yerli arabasını yapamazken,yerli yatını yapmaktadır.(0) vergi istiyoruz.Kiralık yatçılığın desteklenmesini istiyoruz. Charter firmalarının tekne ithalatına düşük gümrük vergileri ile izin verilmelidir.Bakana bu konuda tam destek..

  O ZAMAN - pispor

  Lüks yatlardan vergi almayın.nasıl olsa çok zaruri bir ihtiyaç.ama kalp ve şeker hastalarının ilaçlarından vergi alın.bu nasıl olsa bu lüks olmakta..sayın bakan ben bu haberden şunu anladım.fakir zaruridir ortadan kaldırılması gerekir.zengin ise bir ihtiyaçtır onlar kollanmalı mı demek istiyorsun.