Yatırımcı 'Taraf' olmadı!

Yatırımcı 'Taraf' olmadı!
Yatırımcı 'Taraf' olmadı!
Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin halka arzı geri çekildi.

araf Gazetecilik’in sermayesinin yüzde 23,8’inin halka arzı, gelen talebin yetersiz olması nedeniyle iptal edildi. Taraf’ın halka arzında gelen talep satılan hisse miktarının altında kaldı.

Taraf’ın halka arzına aracılık eden Halk Yatırım Menkul Değerler’in yaptığı açıklamada talebin yetersiz kalması üzerine halka arzın küçültülmesi gibi alternatiflerin Taraf Gazetecilik ile birlikte değerlendirildiği belirtilerek “Bu uygulamaların yatırımcılarımızın lehine sonuçlar vermeyeceği kanaatine varılarak, halka arzın konjonktürün daha uygun olacağı bir tarihte yapılmak üzere geri çekilmesine karar verilmiştir” denildi. Taraf Gazetecilik’in, halka arza aracılık eden konsorsiyumun tüm faturalandırılmış masraflarını Halk Yatırım aracılığıyla ödeyeceği belirtildi.

Taraf Gazetesi’nin sermayesinin yüzde 23,8’ini oluşturan 2.5 milyon lira nominal değerli hisselerin halka arzında fiyat aralığı 3.9-4.3 TL olarak belirlenmişti. Taraf, bu halka arzdan 9 milyon 750 bin TL ile 10 milyon 750 bin TL arasında gelir elde etmeyi hedefliyordu. Halka arz geliri ile şirket faaliyetlerinin geliştirilerek büyümeyi destekleyecek işletme sermaye ihtiyacının sağlanması öngörülüyordu. Halka arz gelirinin öncelikle Çankırı Korgun’da Ankara bölge baskısını yapacak yatırımın hayata geçirilmesinde, Trabzon’da Karadeniz bölge baskısını yapacak yatırım ve projelendirmenin yapılmasında kullanılacağı kaydedilmişti. Ayrıca, spor ve ekonomi alanlarında sektörel bazlı gazeteler çıkarılması hedefleniyordu.

Gazetenin halka arzında fiyat aralığı 3.9-4.3 TL yapılmıştı.Taraf Gazetesi’nin yaklaşık 10 milyon lira gelir beklediği halka arzı, talebin yetersiz kalması sonucu iptal edildi.(Ekonomi Servisi)

bigPara.com