Yaysat 20. yaşını kutladı

Yaysat 20. yaşını kutladı
Yaysat 20. yaşını kutladı

Yaysat, 20 yaşına girdi. Yaysat’ın 20’inci yılı nedeniyle düzenlenen törende Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Yaysat bayileri ve nakliyecileri ile biraraya geldi.
Törende 20’inci yılını doldurmanın herhangi bir kurum için çok önemli olduğunu belirterek, “ Türkiye ’de 20 yılını doldurmuş çok fazla kurum yok. Bu demektir ki Yaysat artık kök salmıştır. Yaysat’a ilk defa öğrenciyken staja gelmiştim. İlk staja daha gazeteye gitmeden, daha baskı tesislerini bilmeden, baskıdan gazeteyi alıp kamyona binip, baş bayiye gidip nasıl planlandığını görüp oradan son noktaya gitmiştik. O zaman anlamıştım dağıtım olmadan işimizin ana damarının olmayacağını” dedi.
Konuşmasında Yaysat dağıtıcılarının çok önemli bir yaptığına da dikkat çeken Vuslat Doğan Sabancı, şunları söyledi: “Ben yaşadığım tecrübelerden de biliyorum ki siz yoksanız sıkı bir dağıtım ağımız, fedakâr bayilerimiz yoksa bu sektör yok. Ne Hürriyet var, ne Milliyet var, ne diğer gazeteler var. Onun için çok önemlisiniz. Ancak bu zor dönemlerde fiyat artıramıyoruz. Gazete satışlarında hafif düşüşler var. Ciddi bir süredir fiyat artıramıyoruz. Bunlar sizin sıkıntılarınızı artırıyor. Ancak biz Doğan Grubu olarak ve aslında basının tamamı da gazetelere yatırım yapmaya devam ediyor. Mutlaka yaptığımız ürüne ve dağıtımımıza çok sıkı sahip çıkmalıyız. Daha fazla sahada olmalıyız. Sektör daha fazla satabilmek için promosyon yapıyor, çılgın gibi promosyon paraları ödüyor. Siz son satıcılarla daha sıkı bir iletişim kurmalısınız ve bu kanallarımızı daha çok açarak buralardan satmaya çalışmalıyız.”