Yeni Caravelle piyasada

Volkswagen Ticari Araçlar, işadamları, kalabalık aileler ve turizm sektörünün kullanımına yönelik olarak tasarlanan Yeni Caravelle'i Türkiye pazarına sundu.

İSTANBUL - Volkswagen Ticari Araçlar, işadamları, kalabalık aileler ve turizm sektörünün kullanımına yönelik olarak tasarlanan Yeni Caravelle'i Türkiye pazarına sundu.
Volkswagen Ticari Araçlar Global Satış Direktörü Hans Heiner Tüting, Türkiye'nin hafif ticari araçlarda Avrupa'da beşinci sırada olduğunu ve en büyük potansiyeli olan pazarlardan birini teşkil ettiğini söyledi. Tüting, Yeni Caravelle ile Türkiye'deki pazar paylarını artıracaklarını vurguladı.
Volkswagen Ticari Araçlar Genel Müdürü Vedat Uygun da, ticari araçlarda Türkiye'de üçüncü marka konumunda olduklarını ifade ederek, ilk üçte olmak istediklerini anlattı. Uygun, Yeni Caravelle'nin Türkiye'deki yıllık satış hedefinin 4 bin civarında olacağını belirterek böylece pazar paylarını yüzde 12'den 13'e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
Caravelle'nin 15. yüzyılda üretilen sağlam ve yüksek kapasiteli bir tip tekneye verilen isim olduğunu ifade eden Uygun, Caravelle'de turizm şirketlerinin VIP servisleri, işadamları ve kalabalık ailelerin hedef kitleleri içinde olduğunu belirtti. Bu arada, "Dünya çevresinin en ekonomik kat edilmesi" rekoru ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na giren Avusturyalı gazeteci ve ekonomik sürüş rekortmeni Gerhard Plattner, bu kez yeni Caravelle ile yeni rekor için yola çıkacak.
Toplantıya katılan rekortmen sürücü Plattner, Caravelle'nin benzerleri arasında en düşük yakıt tüketimi ile sürülebilecek araç olduğunu belirterek, "Yolculukta saatte 70-80 kilometre hız ve yakıt tüketiminin 6 litre olacağını düşünüyoruz" dedi.
Trendline ve Comfortline olmak üzere iki modelde sunulan Yeni Caravelle'in 9 artı 1 koltuk kapasitesi bulunuyor. Yeni Caravelle'de ABS, ASR, EBC, EDL, ön ve arka viraj denge çubukları, sürücü ve yolcu hava yastıkları, çocuk koltuğu sabitleyici, öne sis farları, teleskopik direksiyon özellikleri bulunuyor. Yeni Caravelle 1.9 Trendline TDI 48 bin 490 YTL, Trendline 2.5 TDI 52 bin 900 YTL, 2.5 Confortline TDI da 57 bin 450 YTL'den satışa sunuluyor.