Yeni cee'd Avrupa'dan önce Türkiye'de

Yeni cee'd Avrupa'dan önce Türkiye'de
Yeni cee'd Avrupa'dan önce Türkiye'de

cee?d modellerindeki yeni ön panjur ve far tasarımı Kia?nın bundan sonraki yeni yüzünü yansıtıyor.

İSTANBUL - Avrupa’da bu yıl ekim ayında satışa sunulacak yeni Kia Cee’d, yarın Frankfurt 63. Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yapılacak dünya lansmanından önce, ağustos ayında Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı.
cee’d ailesinden cee’d HB, pro_cee’d ve cee’d SW olmak üzere üç farklı karoserle yenilenen araçta 1.6 lt CRDi 90 ps ve 1.6 lt. CRDi 115 ps olmak üzere iki farklı dizel motor seçeneği ve 1.6 lt 126 ps benzinli motor seçeneği bulunuyor. Cool, Motion ve Consept adıyla üç farklı donanım paketiyle satışa sunulan yeni cee’d ailesinin tüm üyelerinde, Kia Tasarım Merkezi Başkanı Peter Shreyer tarafından geliştirilen ve Kia’nın yeni yüzü olarak tanımlanan ızgaralar kullanılıyor. Böylece, genel çizgilerin korunduğu makyajla birlikte araç, Kia’nın yeni yüzünü taşıyor.
Agresif dış çizgilere sahip yeni cee’d, keskin hatlı dış yapısıyla sportif görünüş sergiliyor. Yeni görünümü ile ön ve arka tampon, yan ayna dizaynı ve dış tasarımı tamamen değişen ve arka stop lambaları led görünümlü hale gelen yeni cee’d, daha agresif görünüme kavuştu. Yeni cee’d modelinde; ön, yan ve perde hava yastıkları, EBD ile desteklenmiş ABS, beş yolcu için kafalık, uzaktan kumandalı merkezi kilit, elektrikli ön ve arka camlar, çift bölgeli otomatik klima, altı hoparlörlü müzik sistemi, direksiyondan kumandalı radyo ve yol bilgisayarı, CD&MP3 çalar, USB&AUX&Ipod girişi sunuluyor.
Araçta kullanılan yeni tip alternatör ile de yakıt sarfiyatında yüzde 2’lik ekonomi sağlanıyor. Yeni cee’d, 32 bin 759 TL’den başlayan fiyatıyla, C segmentindeki iddiasını sürdürüyor.