Yeni fikirler peşindeyiz

Yeni fikirler peşindeyiz
Yeni fikirler peşindeyiz
Skype'ın kurucusu Atomico'nun CEO'su Niklas Zennström, "Türkiye'nin genç nüfusu ve hızlı büyümesi karşısında heyecanlanıyorum" dedi.

Skype, Rovio, Jawbone, Fab, Wrapp ve Klarna gibi 50’den fazla öncü internet girişimine yaptığı yatırımlarla tanınan Londra merkezli uluslararası girişim sermayesi şirketi Atomico’nun CEO’su Niklas Zennström, Türkiye ’nin genç nüfusu ve hızlı büyümesi karşısında heyecanlandığını açıkladı.
Zennström, “Bir yıldır Türkiye’de faaliyetteyiz. Henüz burada bir yatırım yapmadık. Ama teknoloji ağırlıklı şirketler ilgi alanımızda. Burada yatırım yapmak istiyoruz. Atomico olarak bundan sonraki büyük bir gelişmenin (the next big thing) peşindeyiz” dedi.  

Aradığınız Türkiye’de  

Atomico Küresel Açık Ofis programı kapsamında yönetim ekibiyle Türkiye’de bir dizi etkinliğe katılan Zennström, Doğan Online Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner’in önceki akşam evinde verdiği davete katıldı. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve iş dünyasından 70’i aşkın davetlinin katıldığı gecede konuşan Zennström, şunları söyledi: “Türkiye’de iş dünyasından temsilciler, genç girişimcilerle tanışmak beni heyecanlandırıyor.” AB Bakanı Egemen Bağış, gecede Atomico’nun CEO’su Niklas Zennström’ün “Bundan sonraki gelecek büyük şeyin peşindeyiz” şeklindeki sözlerine karşılık olarak, “Aradığınız büyük şey, burada, Türkiye’de. Dolayısıyla doğru yerdesiniz. Büyük gelişme bu coğrafyadan çıkacak. Buradaki en doğru adres de İstanbul . Doğru zamanda, doğru yerdesiniz” dedi. Atomico olarak dijital ekonomide bölgesel lider olma potansiyeli taşıyan Türkiye’nin bölgesel teknoloji merkezi olabileceğine inandıklarını belirten Zennström, “Portföyümüzdeki bazı şirketlerin Türkiye’de faaliyete geçmelerine yardımcı oluyoruz. İstanbul’daki Open Office aktivitelerimiz boyunca, bu şirketlerin Türkiye’de önemli ortaklıklar kurmalarını sağlayacak çeşitli görüşmeler gerçekleştireceğiz. Türkiye, portföyümüzde yer alan tüm şirketler için heyecan verici bir pazar” dedi.

Zennström iş dünyasıyla buluştu 
Doğan Online Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ve eşi BD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner’in düzenlediği davete AB Bakanı Egemen Bağış, Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Vodafone CEO’su Serpil Timuray, HSBC Bank Yönetim Kurulu Üyesi Piraye Antika, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Vakko’nun patronu Cem Hakko katıldı.

İstanbul küresel ‘açık ofis’te 
Atomico’nun uyguladığı Küresel Açık Ofis etkinliği, internet girişimcileri, kamu görevlileri ve düşünce önderlerini buluşturuyor. Bu yıl ilk kez İstanbul’un da dahil edildiği program kapsamında, Atomico, portföyündeki şirketleri Türkiye pazarı ile tanıştırıyor. Firma yetkilileri ayrıca girişimcilerle bir araya gelerek, dijital dünya etrafında yeniden şekillenen ekonomide işlerini nasıl yönetmeleri gerektiği ve bu yeni ekonomide Türkiye’nin rolünün ne olduğu gibi konularda fikir alışverişinde bulunacak. Girişimcilik DNA’nızda var Küresel Sorunlar Platformu’nun davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Skype’ın kurucusu Niklas Zennström, Cem Boyner ile birlikte katıldığı “Girişimcilik ve Yenilikçilik” panelinde Türk girişimciler hakkında ne düşündüğü sorusuna “Türkiye’deki insanların DNA’larına baktığınız zaman çok girişimci bir ruhları var” yanıtını verdi.

bigPara.com