Yeni Ibiza 'gövde' gösterecek

Otomotiv firmları Türk pazarındaki atağını sürdürüyor. Türkiye'de üretimi olan firmalar hızla yükselen pazardan daha fazla pay almak için kapasite artırım planları yaparken, ithal otomobilciler yeni tasarımlarla pazardaki payını artırmaya çalışıyor.

MAYORKA - Otomotiv firmları Türk pazarındaki atağını sürdürüyor. Türkiye'de üretimi olan firmalar hızla yükselen pazardan daha fazla pay almak için kapasite artırım planları yaparken, ithal otomobilciler yeni tasarımlarla pazardaki payını artırmaya çalışıyor.
İspanyol otomotiv devi Seat, bu amaçla Ibiza serisini beş farklı donanım paketiyle nisanda Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. İspanya'nın Mayorka Adası'nda tanıtımı yapılan Ibiza, Seat'ın yeni jenerasyon ürünlerinden değil, ancak otomobilin yeni tasarlanan gövdesi, sportif, dinamik yapısı ve Altea, Toledo ile yeni Leon'dan alınan bazı özelliklerle Seat'ın diğer modelleriyle uyumlu hale getirilmiş. Fiyatı henüz açıklanmayan yeni Ibiza, Selection, Reference, Costa, Stylance ve Sport donanım paketleriyle Türk pazarına girecek. Başlangıçta satışa sunulacak benzinli motor seçenekleri 1.2 lt 64 hp, 1.4 lt 75 hp ve 1.4 lt 100 hp olacak. Dizel motor ise 1.4 lt TDI 80 hp olarak planlandı. Ayrıca Cupra ve FR versiyonları da bulunacak. 80 hp'den yüksek motor gücü olan versiyonlarda ABS'nin yanı sıra ön ve arka fren diskleri mevcut. 100 hp'den yüksek motorlarda standart olarak çekiş kontrol sistemi kullanılırken, Cupra da elektronik sitabilize programı bulunuyor.