Yeni Octavia, nakliye işinde de iddalı

Skoda, Octavia Combi'den 40 milimetre daha yüksek ve Octavia Combi 4x4'den 16 mm daha geniş olan yeni Octavia Scout'u tanıttı.

İSTANBUL - Skoda, Octavia Combi'den 40 milimetre daha yüksek ve Octavia Combi 4x4'den 16 mm daha geniş olan yeni Octavia Scout'u tanıttı.
Dört tekerlekten çekişli station araç, 1620 litrelik bagaj hacmiyle en yüklü nakliye işleri için, günlük ya da gezi amaçlı kullanım için de uygun. Octavia Scout, Octavia'nın daha da geliştirilmiş modeli. Araç, 4581 milimetre boyuyla Octavia 4x4'den bir santimetre daha uzun, 1.5 santimetre daha geniş ve 1.3 santimetre daha yüksek.
Yeni tasarımlı ön ve arka tamponlar, gövde renginde yan kaplamalar ve profilli kapı eşikleri gibi özelliklerde estetiğin yaı sıra kullanışlılığın hedeflendiği belirtiliyor. Tekerlek davlumbazlarındaki koruyucu bantlar, Scout yazılı ön kapı eşikleri ve ön ile arka karter koruması zorlu yollar için düşünülmüş. Kötü yol koşullarıyla başa çıkabilen 17 inçlik alaşımlı jantlar monotonluğu kırmak üzere kullanılmış.
Manuel şanzıman
Octavia Scout modelinde her ikisi dört silindirli olan 103 kW (140 Bg) gücünde 2.0 TDI PD dizel ve 110 kW (150 Bg ) gücünde 2.0 FSI benzinli motor var. Ayrıca benzinli ve dizel motorlarda güçlü motor seçenekleri var. Dizel motorda standart olarak, dizel partikül filtresi (DPF) bulunmaktadır. Her iki motor da altı kademeli manuel şanzımana sahip bulunuyor.