Yeni ürünü için geldi

Yazılım devi Microsoft'un patronu Bill Gates üçüncü kez Türkiye'de. Özel uçağıyla İstanbul'a gelen Gates, bilgisayara yeni başlayanlara yönelik 'Windows XP Starter Edition'ın Türkçe sürümünü tanıtacak.

ANKARA - Geçen yıl iki kez Türkiye'yi ziyaret eden yazılım devi Microsoft'un patronu Bill Gates, İstanbul'da düzenlenecek 'Microsoft Executive Summit'e ev sahipliği yapmak için üçüncü kez Türkiye'ye geldi Önceki akşam özel uçağıyla İstanbul'a inen Gates, Microsoft'un bilgisayar kullanmaya yeni başlayanlara yönelik ürünü Windows XP Starter Edition'ın Türkçe sürümünü kullanıcılara tanıtacak. Gates, Türkiye'nin dört bir yanından gelen 2 bin 500 öğrenciye de seslenecek.
Başbakan Tayyip Erdoğan ile akşam yemeğinde bir araya gelen Gates, Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği 'Bilgisayarlı Eğitime Destek Kampanyası'yla ilgileniyor. Her yıl Davos zirvesi ardından farklı bir Avrupa kentinde gerçekleştirilen Executive Summit, bugün İstanbul'da yapılacak. AB üyesi devlet yöneticilerinin katıldığı Microsoft Government zirvesi ve iş dünyasından yöneticileri bir araya getiren Executive Summit ilk kez Türkiye'de gerçekleştirilecek.