Yerli üretim vagonlar Avrupa pazarını zorluyor

Yerli üretim vagonlar Avrupa pazarını zorluyor
Yerli üretim vagonlar Avrupa pazarını zorluyor
Merkezi Adapazarı'nda bulunan Türkiye Vagon Sanayi Anonim Şirketi'nin (TÜVASAŞ) ürettiği vagonlar Avrupa pazarını zorluyor.

Avrupa Birliği ülkesi olan Bulgaristan'ın devlet demir yolları işletmesine (BDJ) 30 ADET lüks yataklı vagon satış anlaşmasını imzalayan TÜVASAŞ'ın Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki A.A muhabirine yaptığı açıklamada söz konusu anlaşma ile Avrupa Birliği pazarını zorlamaya başladıklarını belirterek, “Tüvasaş'ı bir dünya markası yapmak istiyoruz” dedi. 

Dünyadaki ekonomilerin ve pek çok şirketin küçülmesine neden olan krize rağmen, Tüvasaş'ın ciddi bir büyüme seyri yaşadığını kaydeden Ertiryaki, Avrupa standartlarında üretim yaptıklarını ve sektörlerinde dünyanın önemli şirketleriyle işbirliğine girdiklerini bildirdi. Bulgaristan'la yapılan anlaşmayı Avrupa Birliği pazarına girişin anahtarı olarak gördüklerini sözlerine ekleyen Ertiryaki şunları söyledi: 

“Göreve geldiğimiz 2003 yılından bu yana TÜVASAŞ'ın en verimli şekilde faaliyetlerini sürdürmesi ve alanında dünya ile eş zamanlı üretim tekniklerine sahip olması konusundaki gayretlerimiz meyvelerini vermektedir.
Araştırma- geliştirmeden personel yönetimine, pazarlamadan kalite standartlarına kadar her aşamada nitelikli yapılanma ve üretim felsefemiz sürmektedir. 

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI VE HÜKÜMET DESTEKLİYOR
Ülkemizde ve komşu ülkelerde demiryolu araçlarına duyulan ihtiyaçlar gün geçtikçe artmaktadır. TÜVASAŞ, bulunduğu coğrafya itibari ile bugün daha da önemli bir konumdadır. Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan, Irak, Suriye, İran , Mısır, Sudan ve Libya ile çeşitli işbirliği imkanlarını değerlendiriyoruz" 

Raylı taşıtların tasarımı, üretimi, onarımı ve modernizasyonunu, müşteri memnuniyeti, karlılık ve verimlilik ilkeleri çerçevesinde, çağın teknolojisine ve uluslararası normlara uygun olarak gerçekleştirdiklerini vurgulayan Ertiryaki dış pazara açılım konusunda başta ulaştırma bakanlığı olmak üzere hükümetten de büyük destek gördüklerini dile getirdi. 

İbrahim Ertiyaki, özellikle balkan ülkelerinde TÜVASAŞ için ciddi bir pazar bulunduğunu ifade ederek, "Bu pazarı buradaki temsilcilerimizin gayretleriyle en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyorum. Bulgaristan;dan aldığımız iş bunun en iyi kanıtıdır" dedi. 

Ertiryaki TÜVASAŞ'ın kalitenin yanı sıra uygun fiyat politikası ile de uluslar arası pazarda büyük dünya şirketleriyle rekabet şansına sahip olduğunu bildirdi. (AA)

bigPara.com