Yeşim, Nike'ın stratejik ortağı

Nike, Mark&Spencer, GAP, Schlafgut ve Zara gibi dünyanın önde gelen markalarına üretim yapan Yeşim Tekstil, GAP ve Nike'ın stratejik ortağı oldu.

İSTANBUL - Nike, Mark&Spencer, GAP, Schlafgut ve Zara gibi dünyanın önde gelen markalarına üretim yapan Yeşim Tekstil, GAP ve Nike'ın stratejik ortağı oldu. Yeşim Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den yapılan açıklamaya göre, uzun yıllardır üretim yaptığı Nike ve GAP ile stratejik işbirliği toplantıları gerçekleştiren Yeşim Tekstil, bu iki dünya markası tarafından örme konusunda Avrupa ve Türkiye'den stratejik ortak olarak seçildi. Son olarak 15-20 Mayıs tarihleri arasında PortlandOregon'da Nike Genel Müdürlük Kampüsü'nde yapılan Nike'ın stratejik işbirliği toplantısına Yeşim Tekstil'den genel müdür Şenol Şankaya ve Nike Bölüm Müdürü Mazhar Kazancıoğlu katıldı.
Üçüncü kez yapılan bu stratejik işbirliği toplantısında Nike'ın yeni seçilen CEO'su ve başkanları dahil olmak üzere, 20 üst düzey yöneticisi de hazır bulundu. Toplantıda, Nike üretim ortaklarının stratejik ortaklık misyonu, 'güven, açık iletişim, paylaşılan vizyon, değerlere dayalı, dünya standartlarındaki ürünle proses yeniliğine, karşılıklı sürdürülebilir ve kârlı büyümeye yol açan uzun vadeli bir ilişki' olarak belirlendi.